Author: admin

“Liqeni i Mjelmave” në Dancing With The Stars, Elhaida dhe Lediani përballen me kritika nga juria
Këngëtarja Elhaida Dani dhe partneri i saj Lediani u përballën me kritika këtë mbrëmje, ndryshe nga tre netët e tjera. “Liqeni i Mjelmave” erdhi në një tango nga artistja,...
Aksident në aksin Korçë-Pogradec, makina përplas biçikletën
Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Korçë – Pogradec, në afërsi të fshatit Bulgarec këtë mbrëmje. Nga të dhënat paraprake bëhet me dije se një automjet ka përplasur...
Si kësulëkuqja dhe ujku, Isli dhe Ledia vijnë me një pasodoble
Isli Islami siç nuk është parë asnjëherë më parë, këtë herë ka sjellë në DWTS përrallën magjike të kësulëkuqes dhe ujkut. Edhe pse çifti u mundua të arrinte më...
Si një princ i fshehur pas një bishe, kërcejnë vals Arbri dhe Erisa
Arbri dhe Erisa dhuruan një vals në natën e katërt të Dancing With The Stars Si një princ i fshehur pas një bishë, Arbër Çepani erdhi me një vals mbrëmjen e sotme në DËTS,...
75 vite e varur kokëposhtë, tani s’e lëvizin se dëmtohet. Piktura e Piet Mondrian mbetet e  pandryshuar
Një vepër arti e piktorit abstrakt holandez Piet Mondrian është varur me kokë poshtë në galeri të ndryshme për 75 vjet. Pavarësisht zbulimit të fundit, vepra, e titulluar...
“Pata fat”, Pablo Mari: Isha me djalin, një person ndërroi jetë para syve të mi
Pablo Mari përjetoi momente tmerri të enjten pasdite. Qendërmbrojtësi spanjoll i Monzës, u plagos me thikë nga një person me probleme mendore në një qendër tregtare në Milano,...
Përurohet stacioni i ri zjarrfikës në Tiranë, Veliaj: Pedagogët që protestojnë, të marrin shembull nga zjarrfikësit që u shërbejnë qytetarëve
Tirana ka një stacion të ri zjarrfikës në Kinostudio. Investimi i Bashkisë së Tiranës për sigurinë e qytetit, sjell kushte më të mira për punonjësit, por edhe një godinë...
Nuk ka më vend për polemika, titullin ushtarak të Princ Harry-t e merr babai i tij
Mbreti Karl do të bëhet Kapiteni i ardhshëm i Përgjithshëm i Marinsave Mbretërore, pasi Princit Harry-t iu hoq titulli kur u largua nga familja mbretërore. Pallati Buckingham...
Protestat në Iran/ Të paktën 270 të vrarë, rreth 14 mijë të arrestuar
Protestuesit në Iran u përballën me forcat e sigurisë këtë të premte në qytetin juglindor të Zahedanit, ku pas disa javësh trazirash dhe demonstratash të nxitura nga vdekja...
E bujshme nga Spanja, Luis Enrique përjashton një emër të madh nga Botërori
Kur na ndajnë vetëm pak javë nga starti i Botërorit të Katarit, trajnerët e kombëtareve janë duke bërë përgatitjet e fundit në lidhje me 26-lojtarët që do të grumbullojnë...