Postimet nga: Argjiroja.net
902 rezultate u gjendën
E rëndë në Dropull, një grua gjendet e pajetë në banesë (Emri)_665120d9aaa85.jpeg

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbëmjen e 25-majit në Bodrishtë të Dropullit. Është gjetur e pajetë Marianthi Barka, 90 vjeç. Kjo e fundit rezulton të jetë motra e Kleoniqi Ilias, 88 vjeçarja e gjetur e vrarë në banesën e saj së bashku me bashkëshortin Kosta Ilia, në fillim...
Berisha thirrje emigrantëve: Përzëni Ramën nga takimet ashtu siç ai ju përzuri nga Shqipëria_665120ce53612.jpeg

Sali Berisha gjatë fjalës së tij mbrëmjen e sotme u kërkoi emigrantëve që ta përzejnë Edi Ramën. Gjithashtu Berisha u kërkoi emigrantëve të japin kontributin e tyre për demokracinë, dinjitetin dhe fatin e Shqipërisë dhe shqiptarëve. “Nuk mund të vij Edi Rama të takojë administratën...
Vajza e Petro Markos merr nga Rama certifikatën e banesës së trashëguar: Më keni kthyer dinjitetin e familjes_66510539558c8.jpeg

Në mesin e banorëve të Himarës që morën sot certifikatën e shtëpisë së trashëguar, ishte edhe vajza e shkrimtarit të mirënjohur Petro Mako. Ajo u shpreh se i ati nuk do të futet më në atë shtëpi, por kujtimet e tij ajo tha se do të ruaj duke e kthyer dhomën në një muze. “Është...
E apasionuar pas gatimit, gazetarja Brikena Metaj përgatit në TCH Pepekun e Gjirokastrës, ëmbëlisira e veçantë me origjinë nga stanet (VIDEO)_66510533edbcc.jpeg

E apasionuar pas gatimit, gazetarja Brikena Metaj ka qenë e ftuar në emisionin “Në shtëpinë tonë” në Top Channel, për të përgatitur një recetë tipike të Gjirokastrës. Fjala është për “Pepekun e Gjirokastrës”. Ajo tregon se kjo recetë e ka origjinën në stanet malore, ku shfrytëzohet...
Vranë 25-vjeçarin në Athinë, gjykata lë në burg dy autorët (Emrat)_6651052ed6af5.jpeg

Gjykata e Korçës ka marrë vendimin ditën e sotme për të lënë në arrest me burg Armando Tarushllari dhe Gëzim Latja. Të pandehurit dyshohet se kanë vrarë Arjan Xhambazi në vitin 2008 në Athinë. Në vitin 2008 gjatë një konflikti për motive të dobëta, mbeti i vrarë shtetasi Xhambazi...
Aksidenti tragjik, gjendet mes shkurreve trupi i pajetë i shoferit 22-vjeçar (Emri)_6651052846c11.png

Është gjendur i pajetë trupi i Fabjol Ibraliut, 22-vjeçarit, që me makinën e tij tip Ford doli nga rruga në aksin rrugor Lushnjë-Rrogozhinë. Sipas raportimeve trupi i të riut është gjendur brenda shkurreve dhe barishteve, shumë pranë mjetit të aksidentuar. I riu ka qenë duke ecur me shpejtësi...
Ulen frikshëm lindjet në Shqipëri/ Jugu i mbushur me pleq, veriu po zbrazet më shpejt_66510516a3c0c.jpeg

Në qarqet e Jugut numri i lindjeve për 1000 banorë është shumë më i ulët se në ato të Veriut, një e dhënë që tregon se popullsia në këtë rajon është më e plakur. Të dhënat e INSTAT të përpunuara nga Monitor, tregojnë se në vitin 2023 qarku më numrin më të ulët të lindjeve...
E rëndë/ Policja vetëvritet me armën e shërbimit_66510510aeedf.jpeg

Një efektive e policisë së Shtetit ka vrarë vetën pasditen e sotme në Tiranë. Mësohet se e reja ka përdorur armën e shërbimit për t’i marrë jetën vetes. Ende nuk dihen detaje në lidhje me shkaqet që çuan efektivën drejt vetëvrasjes. Ajo është identifikuar si Aldorjana Loshi. Në...
Kuçova vlerëson Bashkim Finon, Çuçi: Mik i pazëvendësueshëm e i paharruar me një vend nderi në çdo qytet të Shqipërisë (FOTO)_6651050aeb847.png

Ish-kryeministri Bashkim Fino është vlerësuar sot me titullin “Qytetar Nderi” i Kuçovës, qytet ku ai ishte edhe deputet për shumë vite. Në ceremoninë e organizuar me këtë rast ishin të pranishëm shumë miq e bashkëpunëtorë të tij ndër vite. Mes tyre dhe kreu i Grupit Parlamentar...
“Zot, familje, komb”, protesta kundër ligjit për nënat surrogate, fëmijë e të rritur me pankarta: Familja është e shenjtë!_665105068c1ad.jpeg

Dhjetëra qytetarë janë mbledhur pasditen e sotme në Sheshin “Skënderbej”, në Tiranë, për të protestuar kundër ligjit për shëndetin seksual dhe riprodhues. Ata shprehen kundër përfshirjes në ligj të së drejtës së një gruaje për t’u bërë nënë zëvendësuese, ose siç quhet...
Greqia i kërkon për vrasje, gjykata e Korçës refuzon ekstradimin_66510502338ee.jpeg

Gjykata e Korçës ka refuzuar kërkesën për ekstradim Gëzim Latjat dhe Armando Tarushllarit të akuzuar nga drejtësia greke për vrasjen e një tjetër shqiptari 16 vite më parë në Athinë. Ata u arrestuan dy ditë më parë nga policia shqiptare me kërkesë të palës greke, ndërsa këtë...
Vetëvrasja e polices, shoqërohet i dashuri i saj_665104fdd2e4b.jpeg

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë që ndodhi pasditen e sotme në Tiranë ku efektivja 21-vjeçare Aldorjana Loshi i dha fund jetës duke u vetëvrarë me armë zjarri. Ngjarja ndodhi në banesën e saj në rrugën “Ali Demi”, ku efektivja jetonte e vetme, ndërsa mësohet...
“Babai është dashuria e parë e çdo vajze”, çfarë shkruante në rrjetet sociale policja që u vetëvra_665104f96e5f2.webp

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e rëndë që ndodhi sot në Tiranë, ku një efktive policie i ka dhënë fund jetës. Mësohet se efektivja quhet Aldorjana Loshi dhe ishte vetëm 21 vjeçe. Po ashtu mësohet se në rrjetet sociale ajo shkruante se babai është dashuria e parë e një vajze...
“Nuk po lidhesha dot në telefon”, çfarë deklaroi i dashuri i polices në komisariat_665104f472c9b.jpeg

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë që u regjistrua pasditen e sotme në Tiranë, ku efektivja Aldorjana Loshi vrau veten me armë zjarri. Ngjarja ndodhi në banesën e saj në rrugën “Ali Demi” ndërsa ende nuk dihen arsyet që çuan të renë drejt aktit ekstrem. Deri...
Termocentrali me gaz në Roskovec, banorët kallëzojnë në SPAK kryetaren e bashkisë dhe firmën_665104ef7844e.png

Ditën e sotme banorët e Roskovecit, të fshatit Suk 1 kanë dorëzuar sot në SPAK një kallëzim penal për të ndaluar ndërtimin e termocentralit me gaz. Ky kallëzim vjen pasi banorët shprehen se ky termocentral do të dëmtojë shëndetësine e popullsisë dhe do të shpopullojë fshatin e tyre. Këtij...
Po shëtiste me mbesën 10-vjeçare, kjo është shqiptarja që u përplas për vdekje në Itali_665104eb58d62.jpeg

Kozeta Çaushaj, 56-vjeçe, është shqiptarja që u përplas për vdekje nga një makinë në Itali teksa ishte duke shëtitur me mbesën e saj 10-vjeçare. Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e kaluar, në Via VI Strada në Bellocchi, në Provincën e Pesaros ku një automjet tip “Smart” që drejtohej...
Përleshja me thika e pirunj, si e vranë shqiptarin në Athinë (Dinamika)_6650f6a202e5e.png

Vrasja e Agim Xhambazit e kryer në Athinë 16 vite më parë është kryer nga një përleshje të dhunshme me thika, pirunj kuzhine dhe shkopinj, mes dy grupe shqiptarësh të komunitetit Rom. Në dosjen e siguruar nga gazetari i “Ora News” Elton Qyno, thuhet se pjesë e grupit të parë ishin...
Shqipëria në krizë, nuk ka mësues për Matematikë_6650f69da8263.jpeg

Burimet njerëzore janë kthyer në një problem të madh për zhvillimin e qëndrueshëm, por tashmë po vuan edhe sektori publik që në të kaluarën kishte konkurencë të fortë për vendet e punës. Të dhënat e kësaj jave nga Portali Mësues për Shqipërinë tregojnë se në të gjithë vendin...
Rama: Himariotët janë himariotë dhe pikë. Kush ju thotë diçka tjetër, shiheni mirë se pse e thotë_6650e88fad2de.jpeg

Kryeministri Edi Rama, gjatë dorëzimit të mbi 400 titujve të pronësisë në Himarë, u tha banorëve të zonës se ua dinte të gjithëve problemet e pronave. Kreu i qeverisë theksoi se asnjëherë nuk i ka kërkuar pronat që i takojnë nga nëna e tij, duke iu drejtuar himariotëve me fjalët:...
Dy shqiptarë të arrestuar në Greqi, kapen me 210 kg kokainë (Emrat)_6650be661070a.png

Dy shqiptarë janë arrestuar në Greqi. Ata janë kapur me 210 kilogramë kokainë. Kjo sasi kishte destinacion Shqipërinë. Të dyshuarit Azdren Muharemi alias Jasona Mërkuri, 54 vjeç, Marsel Stafaj 36 vjeç dhe greku Ioannis Biglakis 64 vjeç. Muharremi nga Patosi rezulton se ka përdorur tre pasaporta...