Author: balkanweb.com

Gara për qytetarin e parë të Tiranës, Këlliçi “shmang” Alimehmetin: Përballë Veliajt duhet një kandidaturë politike
Deputeti demokrat Belind Këlliçi, i cili ka zyrtarizuar kandidaturën për të garuar në Primare për kreun e bashkisë Tiranë, ka “thumbuar” Ilir Alimehmetin, person i cili...
Vendimi për targat/ Kurti e quan “qartësim”, jo shtyrje: Sundimi i ligjit, paqja e siguria shkojnë bashkë
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e ka quajtur shtyrje vendimin e sotshëm të qeverisë për targat. Ai ka thënë se në mbledhjen e sotme të qeverisë, u qartësua zbatimi...
Ishte shpallur në kërkim për kultivimin masiv të kanabisit, përfundon në pranga 53-vjeçari në Vlorë (EMRI)
  Njoftimi i policisë:  Vlorë/Finalizohet operacioni policor i koduar “Mazhar”. Operacion i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Vlorë dhe Stacioni i Policisë...
“Goldie Hawn, ti je një frymëzim”, ndjekësit vlerësojnë aktoren, e cila stërvitet dhe jep komente sensibilizuese për fansat
Goldie Hawn ndihet dhe duket më e re se kurrë. Në fakt, ajo përpiqet të mbajë trupin dhe mendjen e saj në formë dhe këtë e ndan në rrjetet sociale. Aktorja hollivudiane...
Iu konfiskuan 3 mln euro pasuri, kush është Emiliano Shega, i dënuar për trafik droge
3 milionë euro pasuri në pronësi të 31-vjeçarit Emiliano Shega, u konfiskuan këtë të premte. Shega është i dënuar për trafik droge, në Angli, Holandë e Shqipëri, gjithashtu...
“T’i dalim zot bashkë”, zbulohet slogani i opozitës për protestën e 12 nëntorit
Partia Demokratike ka thirrur protestë kombëtare më 12 nëntor, për të rrëzuar nga qeveria kryeministrin Edi Rama. Ditën e sotme është zbuluar edhe slogani i kësaj proteste. “Shqipëria...
“Do vazhdojmë të kemi bashkëpunim korrekt me NATO-n”, Vuçiç: Shtensionimi i tensioneve është detyrë kyç
Presidenti i Serbisë, Aleksadar Vuçiç, tha se paqja dhe shtensionimi i tensioneve janë detyra kyçe për të gjithë. Më 28 tetor, Vuçiç u takua në Beograd me kreun e Komitetit...
Real Madrid blindon yjet, Perez i dashuruar pas brazilianëve, paketë rinovimesh (FOTO)
Real Madrid vijon sezonin fantastik, kryesojnë La Liga-n, ndërsa kanë siguruar prej kohësh edhe një biletë për në fazën e 1/8 në Champions League. Në të njëjtën kohë,...
Afera e Inceneratorëve, Gazment Bardhi paraqitet në SPAK
Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi paraqitet këtë të premte në SPAK. Bardhi është paraqitur në cilësinë e personit kallëzues lidhur me aferën e inceneratorëve.   Lexo...