Author: kohajone.com

Sondazhi i fundit i Euronews Albania/ A janë dakord shqiptarët për hapjen e dosjeve
Shqiptarët janë të gjithë një mendje kur vjen fjala për hapjen e dosjeve të komunizmit. Të pyetur nga Barometri në Euronews Albania, 79.7% e tyre mendojnë se dosjet duhet...
“PHOTO OF THE DAY”
“PHOTO OF THE DAY”-shkruan Edi Rama në postimin e darkës në facebook pas takimeve në Bulqizë dhe Klos. Ndërkohë Kryeministri ka publikuar edhe një foto tjetër. “Dy...
Refuzoi ofertën nga Rama, flet Robert Aliaj: Jo mirë që një artist të bëhet drejtor
Në Shqipëri, një nga artistët më ndryshe në vend, është padyshim edhe Robert Aliaj, i cili së fundmi është shprehur se ka marrë propozime për të drejtuar institucione...
Libri më “shpërthyes” i dekadës. Autobiografia nga Princ Harry një ”bombë me sahat”
Libri më “shpërthyes” i dekadës, ka një datë publikimi. Më 10 janar 2023, del në treg autobiografia e shumëpritur e Princit Harry. Autobiografia është pjesë e një projekti...
Taulant Stërmasi vlerësohet me çmimin si trajneri i vitit në Atletikë
Taulant Stërmasi është vlerësuar me çmimin “trajneri i vitit në atletikë’’. Federata Shqiptare e Atletikës vlerësoi trajnerin Stërmasi për arritjet e jashtëzakonshme...
Operohet lojtari spanjoll i Monzës, u godit me thikë në supermarket
Pablo Mari, futbollisti spanjoll i Monza u godit me thikë bashkë me disa persona të tjerë brenda një supermarketi në Milano nga një person me probleme mendore. Mëngjesin e sotëm...
Kryeministri Rama: Thonë se kam taksi që fluturon, por udhëtimet private i bëj me shpenzimet e mia
Kryeministri Edi Rama komentoi sot nga Dibra, të dhënat që hakerat iranianë publikuan dje, ku u bënë publike edhe të gjitha hyrjet dhe daljet e kryeministrit nga Shqipëria që...
Sali Berisha citon Barometrin e Euronews Albania: SPAK i pabesueshëm për shqiptarët
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka cituar sondazhin e “Barometrit” në Euronews Albania, sipas së cilit, 35.3% e shqiptarëve mendojnë negativisht për SPAK. Në...
Rama takim me banorët e Bulqizës, u lavdëron kryetarin e Bashkisë
Kryeministri Rama ka vazhduar takimin me banorë të Bulqizës, në kuadër të turit të zhvilluara në çdo bashki. Por sot në Bulqizë, kreu i qeverisë ka vlerësuar kryebashkiakun...
Roza Anagnosti, një nga divat e kinemasë dhe teatrit shqiptar mbush 79 vjeç
Saimir Z. Kadiu KINEMAJA SHQIPTARE Roza Anagnosti, një nga divat e kinemase dhe teatrit shqiptar mbush 79 vjeç. Lindi ne Tirane me 27 tetor 1943. (Babai i saj me profesion ushtarak...