Postimet nga: Kohajone.com
710 rezultate u gjendën
Italia nuk gjen qetësi, tërmeti i fortë godet sërish vendin, ku ishte epiqendra_6651d1cbf27c6.jpeg

Në orën 05:29, një tërmet me magnitudë 3.8 është regjistruar në veri të detit Jon, në juglindje të bregdetit jugor të Pulias. Kjo është bërë e ditur nga Instituti Kombëtar i Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë (INGV), sipas të cilit tërmeti ka pasur një hipoqendër dhjetë kilometra...
Media franceze ‘Grazia’: Shqipëria, destinacioni më i kërkuar nga pushuesit në 2024-n_6651d1a5dbc00.jpeg

Shqipëria, është një destinacion i ri që ka mahnitur çdo turist të huaj, por që mbetet ende shumë pak e njohur për publikun e gjerë. Zbuloni këtë vend të mbushur me xhevahire natyrore dhe arkitekturore, sipas një artikulli të botuar në të përditshmen franceze “Grazia”. Në Shqipëri,...
Alban Skënderaj i ftuar në podcastin e Ramës, flet për udhëtimin në 97’ drejt Italisë_6651d1a223e89.jpeg

Këtë të shtunë këngëtari i njohur Alban Skënderaj ishte i ftuari i kryeministrit Edi Rama në podcasting “Flasim” ku tregoi dhe rrugëtimin e tij drejt Italisë me anije. Ishte marsi i vitit 1997. Albani ishte 15 vjeç. “Do iki vetëm për të parë e të kthehem” kështu i tha të ëmës...
Jorida Tabaku: Lufta kundër korrupsionit prioriteti për Shqipërinë dhe opozitës_6651d19cd7203.jpeg

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku komentoi bojkotin e PS në KKIE mbi projektrezolutën e propozuar nga mazhoranca në luftën kundër korrupsionit. Ajo ka argumentuar se mazhoranca nuk ka ndonjë atribut më shumë se sa PD për të drejtuar luftën kundër korrupsionit duke parë situatën aktuale...
Asfaltohet rruga “Gjergj Elez Alia” në Astir. Veliaj: Çdo lagje është prioritet_6651d18dccfd0.png

Ekipi i mirëmbajtjes së rrugëve në bashkinë e Tiranës ka ndërhyrë këto ditë për rehabilitimin e shtresave asfaltike në disa segmente të rëndësishme rrugore. Kryebashkiaku Veliaj ka publikuar fotot nga puna për asfaltimin e rrugës “Gjergj Elez Alia”, në Astir. “Nga rruga “Gjergj...
Nga rivale në miq, Nikki Haley: Do ta votoj Trump për president_6651b5acc7bdb.jpeg

Nikki Haley ka shprehur mbështetjen e saj të qartë për Donald Trump në zgjedhjet që do të mbahen për Shtëpinë e Bardhë, edhe pse ishin rivalë brenda partisë. Ish-kandidatja republikane për presidente shtoi se është gati të japë votën për Trump që ai të rikthehet edhe njëherë si...
Barometri: SPAK, institucioni më i besueshëm nga qytetarët_6651b56db70c5.jpeg

Institucionet shqiptare në mënyrë të përsëritur janë testuar për besueshmërinë që kanë tek qytetarët. Duke marrë parasysh dinamikat në gjithë sistemin politik shqiptar aktualisht, fokus i veçantë i Barometrit ka qenë SPAK. Në një shkallë nga 0-10 qytetarët janë ftuar të tregojnë...
Mandati i deputetit drejt skadimit, Berisha do shkojë me turma në parlament_6651995a9c047.png

Ish-kryeministri Berisha ka kërkuar disa herë që ti jepet e drejta kushtetuese për të shkuar në sallën e parlamentit si deputet, ndërkohë që SPAK dhe Gjykatat nuk i kanë dhënë të drejtë. Por burime nga kampi i Berishës tregojnë se edhe pak ditë e mbaron mandati i deputetit të Sali...
Raporti paraprak: rrëzimi i helikopterit me të cilën udhëtonte presidentin iranian, jo i qëllimtë_6651994dd8c7d.png

Në një raport paraprak të ushtrisë iraniane thuhet se deri tani nuk ishte gjetur asnjë provë që të tregojë se rrëzimi i helikopterit me të cilin udhëtonte Presidenti Ebrahim Raisi, ishte vepër e një akti të qëllimtë apo sulmi. Lajmi u njoftua të premten nga mediat shtetërore. Ebrahim...
Vuçiç bëri simbolin me 3 gishta, Basha: Sinjal që rajoni nuk do të ketë paqe. Shqipëria të luajë një rol më proaktiv_66517d37bd1f2.jpeg

Lulzim Basha ka komentuar gjestin e bërë nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, të simbolit famëkeq të tre gishtave të përdorur nga ata që shkaktuan krime e genocid në Ballkan, është një sinjal i keq për paqen në rajon. Basha thotë se përballë këtij projekti për “Botën Serbe”,...
Idrizi pro koalicioneve: Duhet një ekip i ri opozitar për të mundur Ramën. Mund të garojmë vetëm_66516f1e3c7b5.jpeg

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi e sheh me skepticizëm realizmin e votës së diasporës për zgjedhjet parlamentare të 2025. Për të dy partitë e mëdha, PS dhe PD i kanë pasur të gjitha mundësitë për të realizuar votën e emigrantëve. “E shoh akoma me skepticizëm, po të duan e bëjnë...
U përfol se është ndarë nga Ben Affleck, Jennifer reagon për herë të parë_66511ef20d8c4.jpeg

Jennifer Lopez ka folur për herë parë pas lajmeve se martesa e me Ben Affleck është në krizë. Gjatë një konference për promovimin e filmit të saj të fundit, një ndër gazetarët e pyeti këngëtaren nëse lajmet për ndarjen janë të vërteta. “Lajmet për ndarjen tënde me Ben Affleck...
FOTO/ Gjatë një koncerti të madh, këngëtarja Taylor Swift pëson një incident me fustanin që…_66511edf9d58f.jpeg

Artistja globale Taylor Swift gjatë koncertit në Stokholm, pati një incident të vogël me veshjen e saj në skenë. Ajo teksa bëhej gati të ulej në piano, është përballur me një problem, të cilin ia ka dalë ta zgjidhë menjëherë. Swift kishte zgjedhur një fustan blu, i cili u zhvesh teksa...
Surprizë për datëlindjen e Meritonit, zbulohen 4 ish-banorët që futen sonte në shtëpinë e Big Brother_66511ed533b13.jpeg

29-vjetorin, moderatori Meriton Mjekiqi po e feston brenda ”Big Brother Albania Vip 3”. Mbrëmjen e sotme me rastin e ditëlindjes, Vëllai i madh ka organizuar një surprizë për Meritonin. Festës do t’i bashkohen edhe disa nga ish-banorët e këtij edicioni. Mësohet se Ilnisa, Sara Gjordeni,...
Ronaldo zbulon se kush mund ta rrëmbejë çmimin e madh të Big Brother: Kokë më kokë do jenë…_66511ec9eca40.jpeg

Të shtunën është finalja e madhe e ”Big Brother Albania Vip 3”. Moderatori dhe opinionishti i këtij edicioni të “Big Brother Fan Club”, Ronaldo Sharka ishte i ftuar mëngjesin e sotëm në studion e “Wake Up”. Ai bëri një analizë të lojës së banorëve finalistë dhe tregoi se...
Valeri flet për humbjen e vëllait: Jam bërë mjek për të plotësuar dëshirën e tij_66511eb4ebee0.jpeg

Teksa ka zhvilluar një bisedë me Robertin, Valeri ka folur lidhur me humbjen e vëllait të tij dhe ka rrëfyer arsyen pse ai ka studiuar për mjekësi. Valeri tregon se vëllai i tij ka humbur jetën në moshën 17-vjeçare dhe dëshira e tij ka qenë të bëhej një mjek. Duke qenë se ëndrra e...
“A je e pasur ti Françeska? Ish-banorja përgjigjet në “Cherry on Top”!_66511eaa1b0ae.jpeg

Ashtu si në çdo puntatë edhe mbrëmjen e nesërnme do të ketë të ftuar disa nga personazhet e showbizit shqiptar në emisionin e Bora Zemanit, “Cherry On Top”. Ndër të ftuarit ka qenë edhe ish-banorja e “BBV3” Françeska Murati, e cila u eleminua shumë pranë finales, në spektaklin...