Postimet nga: Kohajone.com (Page 2)
710 rezultate u gjendën
Redjon Shtylla: S’ka dyshime, nesër Big Brother e fiton fenomeni i lojës!_66511e9f0c600.jpeg

Nga Redjon Shtylla Nesër në mbrëmje merr fund aventura e ”Big Brother Albania Vip 3”. Pas 4 muajve plot sherre, debate, miqësi, dashuri dhe bebe, njëri prej Eglës, Heidit, Merionit, Romeos dhe Julit do të shpallet fitues i 100 mijë eurove. Gara është e fortë, pasi nëse në Big 1 ishte...
16 vite pa Dritan Hoxhën, Lori: Meritoje të jetoje më gjatë, ike në ngritje pa e parë kurrë majën por as tatëpjetën_66511e98a0ed1.png

Trashëgimtarja e Top Medias, Lori Hoxha, në përkujtim të 16-vjetorit të ikjes së të atit nga kjo jetë, Dritan Hoxha themeluesi i televizionit Top Channel, ka bërë një postim prekës në rrjetin e saj social Instagram, ku i dedikon disa fjalë të ndjera. “Babit, në përvjetorin e ikjes...
Françeska zbulon sekretin e Eglës dhe Julit: Kishim porositur edhe fustanin, por unë dola_66511e9439d93.jpeg

Ethet e finales së madhe kanë nisur, dhe nesër në mesnatë, do të shpallet fituesi i madh. Ish-banorja e ”Big Brother Albania Vip 3”, e cilësuar si një zbulim, Françeska Murati ka treguar për herë të parë planin e banorëve për të “martuar” dy aktorët, Jul Dedën dhe Egla Cenon. Gjatë...
Zbulohet lajmi, Xhensila futet sonte në ”Ferma VIP”. Përballë Besit dhe fermerëve, ja çfarë pritet_66511e8ede96a.jpeg

”Ferma VIP” në Vizion Plus, është reality show që ka bërë pjesë personazhe të njohur shqiptarë. Nën moderimin e Fjoralba Ponarit dhe Bes Kallakut, ky format ka arritur të pëlqehet shumë nga publiku. Pas rikthimit të Dijonis Bibës, një tjetër emër pritet t’i bashkohet skuadrës...
Kryebashkiaku Benet Beci pret ambasadoren japoneze, sisteme fotovoltaike për 2 kopshte në Shkodër_6650e28288a1a.jpeg

Kreu i Bashkisë Shkodër, Benet Beci priti këtë të premte në bashki ambasadoren e Japonisë në Tiranë, Kato Kikuko dhe Përfaqësuesen e Përhershme të UNDP-së, Monica Merino. Vizita u bë pasi u krye dorëzimi i dy sistemeve fotovoltaike diellore të cilat janë vendosur në dy kopshte të...
Begaj dhe presidentja sllovene në Zvërnec! Musar: Shqipëria është zhvilluar, integrimi në BE brenda vitit 2030_6650e27dcc546.jpeg

Presidentja e Sllovenisë, Natasa Pirc Musar bashkë me kreun e shtetit shqiptar, Bajram Begajn vizituan Manastirin e Zvërnecit, si pjesë e turit në disa destinacione turistike. Presidentja sllovene përsëriti qëndrimin se brenda vitit 2030 Shqipëria meriton që të anëtarësohet në Bashkimin...
KQZ dërgon për hetim kryebashiakun socialist_6650d46d4efdb.jpeg

Komisioni Qendor i Zgjedhjeve, bën me dije se do kërkojë nga Prokuroria e Përgjithshme verifikim të thelluar për kryetarin socialist të Bashkisë Libohovë, Leonard Hide. Ai dyshohet se nuk ka kryer deklarim të saktë në formularin e vetëdeklarimit në kuadër të ligjit për dekriminalizimit....
5 mënyra natyrale kundër stresit_6650c684e6591.jpeg

Stresi kronik mund te jetë aq i dëmshëm saqë mund t’ju shkaktojë probleme serioze shëndetësore. Psikologët kanë renditur pesë hapat natyralë të cilët do ju ndihmojnë të relaksoheni, të largoni stresin dhe shqetësime të tjera që vijnë si pasojë e lodhjes. Bëni pushim-Në momentin...
FOTO/ Makina e parë e blinduar ushtarake e prodhuar në Shqipëri do të prezantohet në Paris_6650c66369865.jpeg

Në muajin qershor në panairin ”Eurosatory” në Paris, do të prezanohet makina e parë ushtarake shqiptare. Lajmin e jep ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, ndërsa ka ndarë pamje nga vizita e tij në kompaninë shqiptare të automjeteve, TIMAK. Sipas Peleshit, Shqipëria i ka kapacitetet të shpikë,...
OKB votoi pro Srebrenicës, ish-ministri Milo: Vuçiç u shfaq nacionalist, ushtar besnik i Millosheviçit_6650c65e6ca2f.jpeg

Me 84 vota pro dhe 19 kundër, Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara miratoi rezolutën që përcakton 11 korrikun si ditë të përkujtimit të gjenocidit të vitit 1995, kur serbët e Bosnjës vranë më shumë se 8,000 myslimanë boshnjakë në Srebrenicë të Bosnjës. Ish-ministri i...
Argita Malltezi: SPAK ka bërë mashtrim topografik_6650b860d879f.png

Argita Malltezi, në një konferencë për gazetarët ka deklaruar se procesi ndaj Berishës është politik. Ajo ka akuzuar Prokurorinë e Posaçme se bërë mashtrim topografik në çështje, ndërkohë që ka shtuar se ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Edi Rama në vitin...
Balla: Presim 40 për qind më shumë turistë se në 2023_6650b851c6014.jpeg

Ministri i brendshëm, Taulant Balla, ka deklaruar se ka nisur zbatimi i planit kombëtar “Safe stay in Albania” për të siguruar një sezon të qetë turistik. Ai ka bërë me dije se këtë vit pritet që Shqipëria të vizitohet nga 30-40 për qind më shumë turistë krahasuar me 2023. “Kemi...
Rama: Pista e biçikletave më 1 qershor. Në Tiranë 84 kënde lojërash, 101 kopshte/çerdhe dhe 41 shkolla të reja_6650b84d14e3a.jpeg

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga pista e biçikletave e realizuar nga Bashkia e Tiranës pranë zonës së stadiumit kombëtar. Fëmijët e çdo grupmoshe në Tiranë do të kenë mundësi që të mësojnë biçikletën dhe rregullat e qarkullimit. Përmes një postimi në rrjete sociale,...
OBSH jep alarmin për konsumimin e tepërt të kripës: 10 mijë vdekje në ditë nga zemra_6650aa6556e34.jpeg

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka zbuluar se sëmundjet kardiovaskulare janë përgjegjëse për 40% të vdekjeve në Evropë, që arrijnë në 10,000 vdekje në ditë, ose katër milionë në vit. Per këtë arsye OBSH po u kërkon evropianëve të reduktojnë konsumimin e kripës. “Zbatimi...
Veliaj pret Presidentin e Rajonit të Pavarur Friuli-Venezia-Giulia: Tirana, qytet Europian dhe partner strategjik në bashkëpunimin mes dy vendeve_6650aa4772d3c.jpeg

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti në një takim Presidentin e Rajonit të Pavarur Friuli-Venezia-Giulia, Massimiliano Fedriga, dhe ekipin drejtues që e shoqëronte në vizitën e tij në kryeqytetin shqiptar. Presidenti Fedriga vlerësoi punën e bërë për transformimin e Tiranës,...
Rama, himarjotëve: Nëse doni prona shkoni te Vangjel Tavo, nëse doni sherr keni Vangjel Dulen!_66509c2fedec2.jpeg

Kryeministri Edi Rama ka shkëmbyer batuta me banorët e Himarës teksa po shpërndante 437 tituj pronësie. Ai iu bëri thirrja himarjotëve që t’i drejtohen Vangjel Tavos nëse duan prona, por nëse duan sherre të shkojnë të Vangjel Dule. “4 mijë certifikatat e shtëpive të trashëguara do...
Shmanget tragjedia në Japoni, dy avionët gati përplasen në pistë_66508e5f74290.jpeg

Dy avionë pasagjerësh që i përkisnin Japan Airlines në Japoni, u përplasën në platformë, por fatmiresisht Pragu i katastrofës u shmang . Mësohet se nga aksidenti nuk ka të lënduar. Në deklaratën e bërë nga kompania ajrore, vihet re se fluturimi 503, me 328 pasagjerë dhe ekuipazh në...
2023, një vit rekord për shtrime në spitale që pas pandemisë_66508e4477e02.jpeg

Në 2023-in ka pasur rreth 308 mijë pacientë të shtruar, gati 11% më shumë sesa në vitin 2022. Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza” ka pritur numrin më të lartë të shtrimeve. Por ndryshe nga një vit më parë, pacientët kanë qëndruar më pak në spital. Mesatarja e ditë qëndrimit...
Rama e nis nga Himara dhënien e titujve të pronësisë_66508e27f1e3e.png

Kryeministri Rama e ka nisur sot nga Himara dhënien e titujve të pronësisë. Ai shkruan se “Nisim sot me 437 tituj pronësie shpërndarjen gjatë këtij viti të të gjithë titujve për shtëpitë e trashëguara në zonat kadastrale me probleme kronike, si Thethi, Vermoshi, Tropoja e me radhë...