Postimet nga: Kohajone.com (Page 21)
705 rezultate u gjendën
Elisa Spiropali nga Athina: “Me grekët zemërgjerë ndamë bukën e kripën”_6640ae0e1f373.jpeg

Gjatë fjalimit para mbështetësve të shumtë stadiumit në Athinë, ministrja e Shtetit për marrëdhëniet me Parlamentit, Elisa Spiropali, tha se shqiptarët dhe grekët kanë ndarë bukën. Spiropali: Sa herë vë këmbën në Greqi më vjen në mendje kur perdja e hekurt e komunizmit ra. Papritur...
OKB: Rreth 110,000 njerëz ikin nga Rafah për shkak të bombardimeve izraelite_6640a034bbfaf.jpeg

Rreth 110,000 njerëz janë larguar nga Rafah në Gazën jugore ndërsa furnizimet me ushqim dhe karburant në zonë janë jashtëzakonisht të ulëta, tha një zyrtar i Kombeve të Bashkuara. Të gjitha kalimet në Gazën jugore mbeten të mbyllura, duke ndërprerë furnizimet dhe duke parandaluar evakuimet...
“Sofra Tiranase” në 30 vjetorin e saj, Veliaj: Tradita që i duhen Tiranës sonë!_6640a01d1c7b5.jpeg

Një mbrëmje magjike plot emocione, këngë e valle na dhuroi “Sofra Tiranase” në 30 vjetorin e saj. Këngëtarët më në zë të muzikës tironse elektrizuan Pallatin e Kongreseve me zërat e tyre. “Sofra Tiranase”, një nga eventet më të rëndësishme që feston kulturën dhe traditën...
Live nga Athina, Edi Rama: Po viiiij!_6640a00b905c4.jpeg

Përveç një trajtimi me prioritet në mediat e shtetit fqinjë dhe jo vetëm, masave të sigurisë, vizita e Kryeministrit Edi Rama në Athinë dhe takimi i tij me emigrantët po pritet me entuziazëm.Atmosfera pritëse në stadium është festive. Flamuj shqiptarë valëvijnë duke e kthyer në një...
Rama flet për median greke para takimit me shqiptarët në Athinë: Mitsotakis është një mik që e respektoj_6640a006ec700.jpeg

Kryeministri Edi Rama do zhvilloje takimin e shumëpërfolur me shqiptarët në Athinë sot në orën 11:00. Vizita e tij, ka ngritur në këmbë autoritetet greke, ku nën masa të rrepta sigurie me 1000 punonjës policie, do sigurojnë mbarëvajtjen e këtij takimi. Stadiumi Galatsit është “sterilizuar”...
Rama mbërrin në Athinë, shoqërohet nga bashkëshortja Linda, ministrat, Noizy dhe Era Rusi_6640a001ef9c7.jpeg

Edi Rama mbërrin në aeroportin e Athinës, shoqërohet nga bashkëshortja Linda, ministrat, Noizy dhe Era Rusi. Pak pas orës 11:00 avioni që shoqëron kryeministrin Rama ka mbërritur në aeroportin e Athinës, ku forca të shumta policore po presin atë për ta shoqëruar në stadiumit Galatsi,...
E papërshkrueshme atmosfera e pritjes së Kryeministrit Rama në Athinë! Mijëra e mijëra shqiptarë të Athinës në takim_66409ffd543fe.jpeg

Athina po flet sot shqip! Ka nisur në një atmosferë shpërthyese takimi i Kryeministrit Edi Rama me emigrantët shqiptarë në Athinë. Mijëra e mijëra shqiptarë të Greqisë janë mbledhur në stadium. E papërshkrueshme atmosfera! Në mes të Athinës, Shqipëria ulet kembëkryq. Romina Kuko,...
Benet Beci: Një ditë e bukur për t’u kaluar në Shkodër! Të diel të mbarë!_664091fc28fb0.jpeg

Një ditë e bukur për t’u kaluar në Shkodër! Të diel të mbarë!, shkruan në mediat sociale, kryebashkiaku, Benet Beci, i cili duke postuar një foto nga magjia e mikpritjes shkodrane, tregon se sa e bukur, e ngjyrshme dhe emocionuese do të jetë vizita që ai fton të bëni në Shkodër, në...
“Lobster” për vizitën e Ramës në Athinë, 1000 policë, dronë dhe helikopterë të policisë në gatishmëri_664091f751275.jpeg

Masa drakoniane të sigurisë janë marrë nga policia greke për mbërritjen e kryeministrit shqiptar Edi Rama në kuadër të vizitës së tij sot në Athinë dhe ngjarjes që do të zhvillohet në orën 11 të ditës së sotme në Galatsi. Siç ka deklaruar qeveria greke, kjo është një “vizitë...
Berisha kërkon qeveri teknike si në Maqedoninë e Veriut_664083ed015a2.png

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh gjatë fjalës së tij, se qeveria teknike dhe vota e diasporës janë kushtet vendimtare për zgjedhje të lira. Për këtë, Berisha mori si shembull Maqedoninë e Veriut, ku pas protestave, tani rotacioni i pushtetit është diçka normale. Ai...
Kryeministri, Edi Rama, ka njoftuar adresën e takimit me emigrantët, sot në Athinë_664083de18d3a.png

Kreu i qeverisë ka njoftuar edhe adresën se ku do të mbahet takimi, në stadiumin Galatsit në orën 11:00. Rama fton të gjithë shqiptarët në Athinë dhe rrethinat që ti bashkohen këtij mitingu, siç shprehet ai të kalojnë bashkë këtë moment krenarie për të gjithë shqiptarët në Greqi. “MIRËMËNGJES...
Rreth dy vite në Presidencë, Begaj: Mbështetje për reformat që ndihmojnë integrimin. Do vijoj të zbatoj Kushtetutën_664075e788847.jpeg

Presidenti Bajram Begaj në një intervistë për emisionin “Kjo Javë” është pyetur edhe për punën e tij në zyrën e Kreut të Shtetit, teksa kanë kaluar rreth dy vite nga marrja e detyrës. Begaj u shpreh se në rolin e Presidentit ai do të vijojë të zbatojë atë që është shkruar në...
Si ruhet lidhja me arbëreshët? Begaj: Fondacion për të gjitha komunat, një turizëm patriotik që do mbante gjallë turizmin arbëresh_664067bcee0a8.jpeg

Presidenti Bajram Begaj në një intervistë për emisionin “Kjo Javë” ka zbuluar si do të vijojë mbajtja e marrëdhënieve me arbëreshët në Itali. Begaj u shpreh se tashmë ka marrë jetë një fondacion arbëresh që të gjitha komunat e këtij komuniteti të bashkohen dhe të shohin mundësitë...
Për Besë, politika ”dogji” Titanin. Një protestë virtuale kundër Eurovision-it_663ffb69922a5.jpeg

Nga Redjon Shtylla ”Unë nuk do të zbresUnë kurrë nuk do të thyemSi një titan do të jem trimSonteUnë do të ngrihemUnë nuk do të dorëzohemLuftoni deri në fund”! Ylli i pop-it nga Tirana, Besa Kokëdhima i tregoi Europës se çfarë universi fshihet brenda qënies së saj artistike të...
Fatjon Kuqari tregon për humbjen e të atit: 6 ditë në k*ma, nuk e di si më çoi Zoti deri në Fier_663ffb53992c7.jpeg

Fajton Kuqari, ish-banori i ”Big Brother Albania VIP 3”, ka rrëfyer mes trishtimit për humbjen e babait të tij, dhe si ky 30-vjetor e ka gjetur pa njeriun e tij më të shtrenjtë. Në një intervistë për “Ftesë në 5”, ai ka treguar sesa i lidhur ishte me babanë dhe sa të vështirë...
Video-ja virale me bashkëshortin, këngëtarja Maya flet për herë të parë: Këtë e zgjidh vetëm…_663ffb4b8673b.jpeg

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Maya ka folur për herë të parë pas publikimit të videos virale, ku ajo ishte përfshirë në një konflikt fizik me bashkëshortin. E ftuar sot në ”Cherry on Top”, Maya tregoi ndjesitë aspak të mira që e pasuan pas asaj videoje të publikuar në...
Horoskopi i ditës, 11 Maj 2024_663ffb433729d.jpeg

Dashi Ka shume mundësi qe yjet te nxitin debatet ne çift gjate kësaj dite. Do kërkoni gjithë kohës te dale e juaja dhe partneri nuk do toleroje për asnjë moment. Beqareve do ju rendoje se tepërmi vetmua dhe do bëjnë çmos qe te gjejnë personin e duhur. Mundësitë do ekzistojnë. Financiarisht...
Ermal Mamaqi reagon për mesazhin e publikuar në BBV: Nuk e kam dërguar unë!_663ffb3eb910a.jpeg

Një mesazh i dërguar në “Big Love” mori vëmendjen në shtëpinë e “Big Brother Vip” pasi thuhej se ishte dërguar nga Ermal Mamaqi. Në të aktori tregonte mbështetjen e tij për Heidin, ndërsa në një pjesë shkruhej se ajo shkaktonte të qeshura më shumë se kolegët e tij në atë...
Maya rrëfen për pamjet e papublikuara që fshihen pas videos virale me burrin: Nëse do dilte e vërteta…_663ffb338715a.jpeg

Këngëtarja e njohur Maya, ka folur për herë të parë pas publikimit të videos virale, ku ajo ishte përfshirë në një konflikt fizik me bashkëshortin. Para se të jem këngëtare, jam nënë, kur je nënë ke ca përgjegjësi më të mëdha. Gjërat privaten zgjidhen në shtëpi, nëse jo, në...
Përfaqësuesi i Holandës përjashtohet nga gara e Eurovision, ishte konkurent serioz, por…_663ffb27545ab.png

Kengëtari holandez Joost Klein është përjashtuar nga gara e Eurovision 2024. Sipas policisë suedeze, ai ka intimiduar një anëtare të produksionit. Ai është dërguar në shtëpi dhe më pas, është bërë edhe një reagim që ka sqaruar përjashtimin e Joost Klein. “Nuk do të ishte e përshtatshme...