Postimet nga: Kohajone.com (Page 3)
705 rezultate u gjendën
VIDEO/ Sezoni turistik, Rama: Ambient sa më miqësor për udhëtarët në pikën doganore “Tre Urat”_665055e79c0f7.jpeg

Në nisje të sezonit të ri turistik gjithçka është gati për të pritur pushuesit e shumtë që pritet të vizitojnë Shqipërinë. Kryeministri Edi Rama ka postuar një video nga degën doganore “Tre Urat”, Përmet, ku në funksion të rritjes së standardeve të shërbimit ndaj biznesit dhe...
Iku nga PD, Agron Shehaj prezanton partinë e tij më 1 qershor_665055e227d38.png

Erdhi në PD si një frymë e re dhe sot Agron Shehaj është jashtë saj. Ai u bashkua me grupimin e Rithemelimit, të udhëhequr nga ish-kryeministri Sali Berisha, por prej disa muajsh Shehaj është shkëputur nga aksioni politik i Rithemelimit dhe ka krijuar një lëvizje të re. “Partia Mundësia”...
Karamuço: “Altin Dumani u ndoq nga dy makina”, ndërsa Curri tregon mesazhet kërcenuese nga Dubai_665055dd9a7db.jpeg

Dosja e fundit e SPAK me 50 urdhër-arreste ka shkundur botën e krimit në vend. Profesori i kriminalistikës, Ervin Karamuço ngriti shqetësimin në “Top Story” për sigurinë e kryeprokurorit Altin Dumani. Ai tha se pas takimit me deputetët ishte nervoz dhe sipas Karamuços, para një jave kryeprokurori...
Votimi elektronik vlen 40 milion euro? Celibashi: Për votën e diasporës duhet vendosur sa më shpejt_665047cd3ecaa.png

Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi flet për votën e diasporës në zgjedhjet parlamentare të 2025. Ai tha se emigrantët shqiptarë duhet të votojnë pak ditë para qytetarëve në vend. ”Ka shumë modele, por logjikisht do të duhet që vota e atyre që votojnë jashtë territorit të ketë mbërritur...
FOTO/ Ministri Mazniku me kryetarët e bashkive në vend: Rritje e konsiderueshme e pagës për punonjësit_665039c85688b.jpeg

Arbjan Mazniku, Ministër Shteti për Pushtetin Vendor këtë të enjte zhvilloi një takim me kryetarët e Bashkisë gjatë mbledhjes së Këshilit Konsultativ, ku bën me dije se janë marrë disa vendime. Sipas ministrit do të ketë një rritje të konsiderueshme të pagës për punonjësit. ”Diskutuam...
Rrëfimi i Romeos për pengun e jetës: E lashë shkollën sepse nuk kisha…_664fcd389d2bb.jpeg

Të shtunën është finalja e madhe e ”Big Brother Albania Vip 3”, dhe banorët po shijojnë ditët e fundit në shtëpinë e famshme. Ata së fundmi janë vënë përpara disa pyetjeve, ku duhej të përgjigjeshin të gjithë. Pyetjes se cila është ëndrra e tyre në sirtar, Romeo i është përgjigjur:...
Adriani dhe Fatma janë sërish çift? Gazetarët i kanë parë bashkë në Shkup_664fcd310067b.jpeg

8 vite më parë ata ishin çifti më i komentuar, edhe pse nuk e pranuan publikisht se ishin bashkë. Bëhet fjalë për këngëtarin Adrian Gaxha dhe prezantuesen Fatma Methasani. A janë ribashkuar dyshja sërish? “2016-ta është kthyer në 2024-tën. Burime të sigurta të Prive kanë bërë të...
Zbulohet që Egla Ceno ka qenë pjesë e serialit të njohur italian_664fcd2c83d32.jpeg

Finalistja dhe pretendetja për fitoren e ”’Big Brother Albania Vip 3”, aktorja Egla Ceno ka një karrierë të larmishme dhe jo të gjithë e dinë se ajo ka qenë pjesë e serialit televiziv më të shikuar italian, “Cento Vetrine” apo i njohur në shqip si “100 Vitrinat”. Në një intervistë...
Françeska flet për burrin dhe për foton që doli, i kthehet të ftuarit: Nuk kam qenë përndjekëse në Big Brother_664fcd21efe6d.jpeg

Françeska Murati e ftuar në ”Ftesë në 5”, ka treguar përjetimet e para pas daljes nga shtëpia e ”Big Brother Albania Vip 3”. Ajo ka treguar se momentin e parë që takoi djalin e saj ai ishte në gjumë dhe se e kishte kapluar frika, pasi ai e kishte harruar. Përsa i përket jetës private...
VIDEO/ Sara dhe Bardhi, ja kodi që tregonte se ata kishin rënë në dashuri. Ish-banorja zbulon se…_664fcd1d2863a.jpeg

Sara Gjordeni dhe Bardhi, u lidhën brenda shtëpisë së ”Big Brother Albania Vip 3” dhe për më tepër, ata së shpejti do të bëhen prindër për herë të parë. Sara ka ndarë një video me një moment tepër romantik mes saj dhe Bardhit teksa të dy gjenden në pishinën e shtëpisë së...
Shuhet ish-ambasadori gjerman në Tiranë, Peter Zingraf. Ambasada: U prek nga një sëmundje e rëndë_664fad2c05f15.jpeg

Pas një sëmundje të rëndë, është ndarë nga jeta ish-ambasadori gjerman në Tiranë, Peter Zingraf.  Ambasada e Gjermanisë në Tiranës me anë të një postimi në rrjetet sociale, shkruar se vdekja ka ardhur nga një sëmundje e rëndë. Peter Zingraf ishte ambasador në Tiranë nga viti 2019...
OKB njeh gje**cidin serb në Srebrenicë me 84 vota pro, Vuçiç: Ky votim hap kutinë e Pandorës_664fad271a9ce.jpeg

Me 84 vota pro dhe 19 kundër, Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara miratoi rezolutën që përcakton 11 korrikun si ditë të përkujtimit të gjenocidit të vitit 1995, kur serbët e Bosnjës vranë më shumë se 8,000 myslimanë boshnjakë në Srebrenicë të Bosnjës. Rezoluta që u...
Veliaj inspekton punimet në Urën e Babrroit: Bashkon Tiranën dhe Kamzën si infrastrukturë, por edhe ekonomi_664f90fd8bc6e.jpeg

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj inspektoi punimet te Ura e Babrroit, teksa ndau lajmin e mirë se ajo do të jetë e hapur për automjetet në muajin qershor. Ai tha se ndihet i lumtur që Kamza dhe Tirana do të bashkohen në infrastrukturë, çka do të ndikojë në rritjen e ekonomisë. “Ne...
Shitet penda më e shtrenjtë në botë_664f832db9719.jpeg

Një pendë tek e një zogu të zhdukur në Zelandën e Re, u shit në ankand për shifrën rekord të 28 mijë dollarëve. Penda e zogut Huia theu çdo pritshmëri. Zogu Huia konsiderohej i shenjtë nga populli maori. Sipas Muzeut të Zelandës së Re, ekzemplari i fundit i këtij zogu shënohet të...
Fatmir Mediu: Të reagojmë kundër shkatërrimit të familjes, besimit, historisë dhe traditës_664f82f6a8e6e.jpeg

Fatmir Mediu, një politikan opozitar me karrierë të gjatë në raportet me SHBA dhe BE ishte në Selanik  te ”17th Gathering”. Pas takimit Mediu shkruan: “Kënaqësi të marr pjesë si një nga folsit kryesor në taki@in e Selanikut me përfaqësues nga parlamentet e rajonit, BE dhe USA. Takimi...
Sunak shpall zgjedhjet e parakohshme në Britani_664f75196ff32.jpeg

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Rishi Sunak ka shpallur zgjedhjet e përgjithshme të parakohshme më 4 korrik, thonë burimet e BBC, me partinë e tij Konservatore që po përballet me një luftë të vështirë për të zgjatur 14 vitet e saj në pushtet. Epërsia e Partisë Laburiste të drejtuar...
FOTO/ Rindërtimi pas tërmetit, Rama: Drejt përfundimit lagjja më e re në Krujë_664f66d4370aa.jpeg

Në Krujë janë drejt përfundimit punimet në lagjen e re, të ndërtuar pas tërmetit të 26 nëntorit 2019. Kryeministri Edi Rama ka postuar nga lagjja e re në Krujë, ku banorët pritet të hyjnë së shpejti në shtëpitë e reja. “Drejt përfundimit lagjja më e re në Krujë”, shkruan Rama....
Presidentja sllovene në Kuvendin e Shqipërisë: Bota e mbushur me sfida, e keqja të kundërshtohet_664f66cf74400.jpeg

Pas pritjes në Presidencë nga Bajram Begaj, presidentja e Sllovenisë Natasa Pirc Musar ka mbajtur fjalën e saj këtë të enjte në Kuvendin e Shqipërisë. Ajo theksoi se bota është e mbushur me sfida ndërsa dënoi sulmin me armë zjarri kundër presidentit sllovak Robert Fico. “Nuk mund të...
Për ju që konsumoni ose jeni të ekspozuar ndaj duhanit, ja cilat ushqime pastrojnë mushkëritë nga nikotina_664f58e386fcb.jpeg

Rreth 30 miligramë nikotinë mund të jetë vdekjeprurëse. Ekspozimi ndaj saj mund të çojë deri në tolerancën e nikotinës dhe të shkaktojë varësi nga pirja e duhanit, gjë që është e lidhur me një sërë sëmundjesh, duke përfshirë bronkitin kronik, emfizemën dhe karcinomin e mushkërive....
Rezoluta antikorrupsion, Jorida Tabaku: Parlamenti s’ka nevojë të miratojë copa letre që dihet se çfarë fundi kanë_664f58c6d5e46.jpeg

Deputetja demokrate Jorida Tabku tha se opozita nuk votoi pro projekt rezolutës së propozuar nga Partia Socialiste, gjatë mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve. “Parlamenti sot nuk ka nevojë për një rezolutë dhe të miratojë copa letre që dihet se çfarë fundi kanë. Çfarë e pengonte...