Author: pamfleti.net

Pas “Nord Stream”, dëmtohen 4 pompat e ujit që furnizojnë reaktorin bërthamor “Olkiluoto 3” në Finlandë
Janë zbuluar të çara prej disa centimetrash në të katër pompat e ujit që furnizojnë reaktorin bërthamor Olkiluoto 3 (OL3) të Finlandës, sipas “Reuters”. Deklarata...
A është Altin Hoxha personi A.H që Meta e akuzon se i manipuloi dosjen? Ish-kreu i SHISH për Tiranën “makth” për ish-presidentin
Pas Ardian Dvoranit, i shpallur nga Departamenti Amerikan i Shtetit si “kampion në luftën kundër korrupsionit” në vendin tonë, një personazh misterioz me inicialet A. H.,...
‘Faleminderit TCH që më shkatërruat jetën’, Fifi ‘harron’ që në Big Brother filmohesh dhe filmimet transmetohen
Promoja e re e TCH për Big Brother Vip 2 nuk i ka pëlqyer aspak Fifit dhe si natyrë emocionalo-pasionale që është ka reaguar keq ndaj këtij fakti. Në promo është momenti kur...
Kurti me thirrje për serbët e Kosovës që t’i konvertojnë targat në RKS
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sërish ka bërë thirrje për qytetarëve serbë të Kosovës që t’i konvertojnë targat nga ato ilegale të Serbisë në targa legjitime RKS. Këtë...
Marrëveshja për targat, serbët paralajmërojnë bllokimn e rrugëve në veri të Kosovës
Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka paralajmëruar bllokimin e rrugëve në veri të Kosovës, nëse Kosova ndërmerr ndonjë veprim për konfiskimin e makinave me targa serbe. Kështu...
Reali “likuidon” me tripletë Sevijan, “Los Blancos” ia dalin edhe pa Benzemanë, mbajnë të vetëm kryesimin e renditjes
Reali i Madrid it ka bërë detyrën në shtëpi ndaj Sevijas. Madrilenët kanë mundur andaluzit me rezultatin e pastër 3-1. Pjesa e parë u mbyll me golin e Luka  Modriç, që realizoi...
“Ai që 14 vjeç ka punuar marangoz”, flet shoku i Lear Kurtit: Nuk vuante nga epilepsia
Elendjon Çela, shoku i Lear Kurtit i cili ndërroi jetë mbrëmjen e 19 tetorit është shprehur se ky i fundit nuk ishte i birësuar, ashtu siç dhe qarkulloi lajmi në media. Në...
E kërkoi Abazoviç, Parlamenti malazez miraton shkarkimin e zv/kryeministrit dhe ministrit të Jashtëm; një tjetër jep dorëheqjen
Parlamenti i Malit të Zi ka pranuar kërkesën e kryeministrit Abazoviç për shkarkimin e ministrit të Jashtëm dhe atij të Mbrojtjes, i cili mbante dhe postin e zv/kryeminsitrit. Pak...
“Nga Superiorja kam ftuar lojtarët që kanë treguar vlerat”, Reja premton finalet e “EURO 2024”: Dua të qëndroj, do flas me Dukën
Shqipëria do të përballet ndaj Arabisë Saudite në një ndeshje miqësore, të mërkurën, në orën 16:30 në transfertën Arabe. Në prag të kësaj sfide, në konferencën për...
Hetimet mbi sulmet kibernetike, prokuroria dërgon letër-porosi në 22 shtete
Prokuroria Shqiptare ka dërguar letërporosi në 22 shtete për autorët e sulmit kibernetik ndaj vendit tonë. Përveç Rusisë, Iranit, Kinës dhe Britanisë, tashmë kërkohen të...