Author: shekulli.com.al

Kujtimet e Nafiz Bezhanit për spiunët e Sigurimit: Kërkuan dosjen e Berishës, por fraksionistët ia mbathën kur dëgjuan pseudonimet ‘trëndafili’ dhe ‘sqepari’
Komisionit Bezhani, i krijuar me ligj të veçantë në vitin 1997 me në krye Nazif Bezhanin, për kontrollin e figurës së zyrtareve dhe personave të larta, për lidhjet e tyre...
Emigrantët shqiptarë rrëfejnë vuajtjet për të shkuar në Angli: Gomonia mbeti pa karburant, gati sa nuk u mbytëm
Vetëm pak ditë arritën të kalojnë në Britaninë e Madhe, 12 shqiptarët e kthyer me shumë bujë nga “Home Office”, në një projekt pilot që synoi të tregonte sesi mund...
U kap me 522 mijë euro, shoferi: Unë në burg, pushtetarët të lirë
Gjykata e Durrësit ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për Elidon Çelën, shoferi dhe njëkohësisht pronari i autobusit të linjës Itali-Shqipëri, ku disa ditë...
“Hiena non-grata udhëtonte katër herë më shtrenjtë”, Rama i përgjigjet Berishës për fluturimet me charter
Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish sot, pasi hakerat iranianë “Homeland Justice” publikuan të dhënat e udhëtimeve të tij jashtë vendit. Rama iu përgjigj kreut të...
Zyrtari i lartë amerikan për VOA: Korrupsioni dhe krimi i organizuar në Shqipëri, kërcënim!
Në Departamentin e Shtetit është duke u zhvilluar në këto momente dialogu strategjik midis qeverisë së Shteteve të Bashkuara dhe qeverisë Shqiptare. Në takimin mes dy qeverive...
Vdekja e Lear Kurtit, eksperti mjeko-ligjor: Thuajse e pamundur të gëlltisësh një qese 5×5 cm, autopsia u bë jashtë rregullave
Eksperti mjeko-ligjor Sabri Hoxha, ka komentuar ngjarjen e rëndë të vdekjes së Lear Kurtit në duart e policisë së shtetit. Hoxha u shpreh në studion e “Log” se autopsia...
Vrau partneren me çekiç, shqiptari shfaqet i penduar para gjykatës
42-vjeçari shqiptar Avni Meçja, i cili akuzohet për vrasjen e parteres së tij rumunes Alexandra Elena Mocanu, 35 vjeç, ka dalë sot para gjykatës në Bolzano. 27-vjeçari shqiptar...
Fasha mbi 800 kW/ ERE merr vendimin për çmimin e energjisë elektrike: Do ta vëmë në nëntor
Enti Rregullator i Energjisë ka njoftuar sot përmes një deklarate për mediat se në muajin nëntor dhe dhjetor, do të aplikohet çmimi 44 lekë për kilovat mbi fashën 800 KW. “Për...
Shifrat vit pas viti, si u shtuan fluturimet e luksit për Edi Ramën
Udhëtimet e kryeministrit Rama jashtë vendit janë publikuar nga hakerat iranianë në kanalin e Homeland Justice në Telegram. Bien në sy udhëtimet e shumta charter, që kanë...
Dalin pamjet e reja filmike, si u largua ish-presidentit Hu nga Kongresi i Partisë Kineze
Vazhdojnë diskutimet rreth mënyrës së largimit, ditë më parë, të ish udhëheqësit kinez, Hu Jintao nga kongresi i Partisë Komuniste të Kinës. Një video e re tregon se...