Postimet nga: Sportiim.al
396 rezultate u gjendën
Euro “Zvicër 2025”/ Grima fton 20 futbolliste, Shqipëria në Grupin C5…_6651c8f482ab5.jpeg

Kombëtarja e vajzave A do të nisë nesër përgatitjet zyrtare për dy ndeshjet kualifikuese të Kampionatit Europian “Zvicër 2025” ndaj Estonisë (31 maj) dhe Luksemburgut (4 qershor). Në kuadër të këtyre dy ndeshjeve mjaft të rëndësishme për vajzat kuqezi, të cilat kërkojnë të pozicionohen...
Shehi para Egnatias: S’kemi kohë për të humbur kohë_6651c8f02f3ed.jpeg

…në përpunim Nesër në orën 19:00 në ‘Air Albania Stadium’ ndeshja finale e ‘Final Four’ prej së cilës do të dalë ekipi kampion i Shqipërisë në futbollin e meshkujve për edicionin 2023/2024. Përballë do të jenë Partizani- Egnatia, me dy skuadrat që vijnë në këtë takim...
Finale në ‘Wembley’, finale Champions League në Bilbao_665190ad57645.jpeg

Ditë e ngjeshur sportive. Përpos javëve të fundit (38) në Serie A dhe La Liga, në Londër ka një finale mes Mançester Sitit dhe Mançester Junajtid për FA Cup. Një tjetër finale por këtë radhë për femra, zhvillohet këtë pasdite në Bilbao. Barcelona-Olimpik Lion me fillim orën 18:00,...
Bolonja humb në Xhenova, Atalanta ka në dorë Romën_66511226940bb.jpeg

U luajt sot ndeshje javës së 38-të e Serie A, Xhenova- Bolonja. Ajo përfundoi 2-0 për vendasit duke vënë në siklet Atalantën dhe matematikën për 6 skuadra edicionin e ardhëshëm në Champions. Kështu Roma duhet të shpresojë që Atalanta të marrë maksimumi 2 pikë në 2 ndeshjet që i...
La Liga luan aktin e fundit, asnjë verdikt për t’u zgjidhur_66511221ac7f5.jpeg

Zhirona e përcjell me 7 gola Granadën në Secunda Division. Java e fundit, në fakt nuk ka snjë vlerë pasi verdiktet janë zbardhur pa u luajtur akti i 38 (nesër dhe pasnesër). La Liga:Luhet dita e fundit e La Liga-s por gjithçka është vendosur tashmë: Real Madrid kampion; Barcelona, ​​Zhirona...
Ten Hag i larguari i fundit, listë e frikshme trajnerësh që…ikin_6650e7f7c4bce.jpeg

Në pak ditë ikin një mori trajnerësh të pjacës së lartë në kontinent, por s’ka mbaruar ende… Sot u zyrtarizua largimi i Ksavi Hernandez nga Barcelona (Hansi Flik trajneri i ri prezantohet të hënën), largohet po sot Stefano Pioli nga Milan. Mauricio Poçetino më herët largohet nga Çelsi,...
Maluqis: Dua fanellën kuqezi_6650e7f339001.jpeg

Maluqis, shqiptari gati firmën në Akademinë e PSG-së: ‘Dua fanelën kuqezi’ Talentet shqiptarë i gjen kudo, mjaft që të kesh durim e guxim për t’i evidentuar ata. Sidomos në akademitë e njohura në Greqi, të rinjtë e talentuar shqiptar janë të shumtë, ku një ndër ta është Lefter...
Skënderbeu e bën ‘rrugë’ me Vllazninë, e lë prapa në ‘Final Four’_6650e7ee15e69.png

Skandaloze në tribuna, tifozët nuk preferojnë një finale për vend të tretë Abissnet Superiore Final Four:Skënderbeu – Vllaznia 3-2 (Nikaj 11′, Liço 16′, Rashica 31’/ Mala 42′ pen, Balaj 80′ pen) Skënderbeu e mbylli kampionatin i treti në renditje. Gjithçka u vendos pas finales...
Euro 2024/ Silvinjo shpall listën të hënën_6650afaea6186.jpeg

Departamenti i Komunikimit në FSHF bën me dije se lista zyrtare me futbollistët e grumbulluar nga trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo për finalet e Kampionatit Europian “Gjermani 2024” do të bëhet publike të hënën më datë 27 maj, në orën 16:00. Në të njëjtën orë trajneri...
Vjen zyrtarizimi, Tirana shkarkon Fagun_6650a19de2c47.png

KF Tirana njofton se ka mbyllur me konsensus bashkëpunimin me trajnerin Erbim Fagu dhe ndihmësin e tij Endri Vrapi. Njoftimi: FALEMINDERIT ERBIM FAGU KF Tirana njofton se ka mbyllur me konsensus bashkëpunimin me trajnerin Erbim Fagu. Klubi i Futbollit Tirana shpreh mirënjohjen e pamasë për teknikun,...
FSHF vazhdon për tre vite të tjera bashkëpunimin me “Ujë Tepelene”_6650939bd8aab.jpeg

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) dhe Ujë Tepelene kanë kënaqësinë të njoftojnë rinovimin e kontratës së bashkëpunimit për tre vitet e ardhshme. Ky partneritet që ka zgjatur për 20 vite, ka qenë një shtyllë e rëndësishme në mbështetjen e futbollit shqiptar dhe në promovimin e...
Italia avancon me metodologjinë në sport, ngrihet Komisioni ekonomiko- finanaciar_665093977cf31.jpeg

Prej disa javëve ishte si një projekt drejt zbatimit.Takimi Gravina- ministri Abodi më në fund është konkterizuar. Kështu, Këshilli i Ministrave ka miratuar dekretin e Abodit me të cilin nis komisioni i pavarur për kontrollin ekonomiko-financiar të klubeve sportive profesionale të futbollit...
Barcelona në komunikatë/ Ikën Ksavi, stafi i ri ditët në vijim_665093932096c.jpeg

Në një takim në ‘Ciutat Esportiva Joan Gamper’, presidenti Joan Laporta i Barcelonës ka informuar Kavi Hernandez se ai nuk do të vazhdojë si trajner i FC Barcelona në sezonin 2024-25. Takimi u ndoq gjithashtu nga zëvendëspresidenti sportiv Rafa Yuste, drejtori i sportit Deko, Kavi, Oscar...
I prisnin me padurim, Mesi, Suarez dhe Buskets ‘jo Vankuverit’_6650938e82040.jpeg

Mungesa e madhe për shkak të problemeve fizike e Lionel Mesit në ndeshjen e MLS që Inter Majemi do të luajë nesër në Vankuver kundër Uajtskaps, po shkakton jo pak probleme në qytetin kanadez. Në fakt, mbi 50 mijë njerëz kishin blerë bileta për të mund të shikonin drejtpërdrejt bëmat...
Flik trajneri i ri i Barcelonës, kontratë 1+1, të hënën prezantimi_66505b4e6cba4.png

Disi çuditëshëm, Hansi Flik do të jetë trajneri i ardhshëm i Barcelonës. Ish-trajneri i kombëtares gjermane dhe i Bajernit të Mynihut do të ulet në stolin e Blaugranas sezonin e ardhshëm. Ai do të pasojë Ksavi Hernandez. Përfundimisht telenovela u mbyll me një lamtumirë mes klubit katalanas...
Luhet vendi i tretë, Skënderbeu dhe Vllaznia për…krenari_66504d46c9210.jpeg

Sot në ‘Air Albania Stadium’, ora 19:00, dueli Skënderbeu- Vllaznia Projektuar si ndeshje e madhe për të zënë vendin e tretë në ‘Final Four’, Skënderbeu- Vllaznia, në program këtë mbrëmje në orën 19:00, duket se do të jetë në anititezë me parashikimet e pritëshme para se të...
Efekti Kros, Zhiru: Tërhiqem nga Kombëtarja_66504d422ad73.jpeg

Pas deklaratës së Toni Kros se pas finaleve ‘Gjermani 2024’ do të varë ‘këpucët në goxhdë’, një tjetër futbollist i nivelit të lartë botëror, deklaron tërheqjen nga kombëtarja e tij. Bëhët fjalë për sulmuesin francez Olivier Zhiru (kampion bote në 2018), teksa pasi njoftoi...
Flik trajneri i ri i Barcelonës, kontratë 1+1_66504d3d74e78.png

Disi çuditëshëm, Hansi Flik do të jetë trajneri i ardhshëm i Barcelonës. Ish-trajneri i kombëtares gjermane dhe i Bajernit të Mynihut do të ulet në stolin e Blaugranas sezonin e ardhshëm. Ai do të pasojë Ksavi Hernandez. Përfundimisht telenovela u mbyll me një lamtumirë mes klubit katalanas...
Fiore mund Kaljarin dhe siguron Europën, Ranieri e mbyll si ‘mbret’_664fc09d52642.jpeg

Lamtumirë mbresëlënëse për Klaudio Ranierin i cili drejtoi sfidën e fundit në karrierë si trajner duke u tërqehur në moshën 72 vjeçare Fiorentina mundi 2-3 Kaljarin në sfidën e parë të javës së 38 dhe të fundit sezonale 2023/2024 në Serie A. Një supegol nga Bonaventura në minutën...
Beshiktash fiton Kupën, tre shqiptarë në fushë_664fb28e51128.jpeg

Finale dramatike në Stamboll ndërmjet Beshiktash të Ernest Muçit dhe Milot Rashicës ndaj Trabzanspor të Enis Bardhit. Bardhezinjtë arritën një fitore dramatike duke shënuar në shtesë e triumfuar me rezultatin 3-2.  Trabzonspori kaloi i pari në avantazh me Onuaçu në minutën e 13-të,...