Author: vizionplus.tv

Mbreti Charles III merr rolin e Harry-t në Marinën Mbretërore
Mbreti Charles III është shpallur si kreu ceremonial i Marinsave Mbretërore, një pozicion ky që më parë e kishte mbajtur djali i tij Princi Harry, Duka i Sussex.   Harry...
Aksident në Korçë – Pogradec/ Makina përplas biçikletën, plagoset një person
Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Korçë – Pogradec, në afërsi të fshatit Bulgarec.     Nga të dhënat paraprake bëhet me dije se një automjet ka përplasur...
Sulmohet shtëpia e Nancy Pelosit/ Plagoset bashkëshorti i zyrtares së lartë të SHBA
Shtëpia e kryetares  së Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA Nancy Pelosi është sulmuar mëngjesin e kësaj të premte.   Lajmi është konfirmuar në faqen zyrtare të Pelosit,...
Vuçiç takohet me Admiralin e NATO-s: Garantimi i paqes, detyrë kyçe
Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka pritur në një takim admiralin e NATO-s, Rob Bauer. Kreu i shtetit serb ka shkruar në rrjetin social instagram se paqja në rajon eshte detyre...
Vila, apartamente e tokë/ I konfiskohet pasuri me vlerë 3 milion euro, 31 vjeçari me precedent në Angli, Holandë dhe Shqipëri
Policia ka sekuestruar pasuri me vlerë 3 milionë euro, në pronësi të shtetasit E. Sh., 31 vjeç, banues në Peqin. Ai është me precedent penalë në Angli, Holandë dhe Shqipëri.   Pasuritë...
Fluturimet me “charter”/ Rama: Udhëtimet private i paguaj vetë, hiena non grata shpenzonte më shumë se mua
Dalja e të dhënave të kryeministri Edi Rama dhe fluturimet që ai kishte bërë ka shkaktuar jo pak debat në skenën politike.   Berisha ka akuzuar Ramën se ka shpenzuar 19...
Balla takim me deputeten e Bundestagut Gjerman: Po vijojmë konsultimet për Amnistinë Fiskale, do marrim rekomandimet më të mira
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka pritur sot në një takim në Kryesinë e Kuvendit, deputeten e Bundestagut Gjerman Gabriela Heinrich, njëherësh...
Koreja e Veriut teston dy raketa balistike
Koreja e Veriut ka lëshuar drejt detit dy raketa balistike me rreze të mesme veprimi. Ky ishte testimi i parë i armëve balistike që Veriu ka kryer në dy javët e fundit, teksa...
Afera e inceneratorëve/ Bardhi: Inkurajoj SPAK të përfundojë hetimet
Deputeti i PD Gazment Bardhi ka folur për mediat, pas daljes nga SPAK, ku ishte thirrur në cilësinë e kallëzuesit për aferën e inceneratorëve.   Bardhi teksa shprehu besimin...
Afera e inceneratorëve/ Bardhi paraqitet në SPAK
Deputeti i PD Gazment Bardhi është paraqitur mëngjesin e kësaj të premte në SPAK, për aferën e inceneratorëve.   Bardhi është paraqitur në cilësinë e personit kallëzues...