Avioni ushtarak rus rrëzohet në jug të Rusisë

Foto ilustruese

Një avion luftarak rus është rrëzuar në rajonin jugor të Krasnodarit, raportojnë mediat shtetërore ruse.

Sipas tyre avioni luftarak Su-34 u rrëzua pranë një ndërtese banimi në qytetin Yeysk, shkruan BBC.

Pamjet janë shfaqur në mediat sociale që me sa duket tregojnë një shpërthim dhe shtëllunga tymi në qiell./abcnews.al/

Lexo me shume