Balla-Berishës: Do t’i nxjerr faktet, ke hyrë në llogaritë e Rusisë

Kreu i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka akuzuar kreun e PD-së Sali Berisha për bashkëpunim me Rusinë.

Nga foltorja e Kuvendit, Balla tha se Berisha ka marrë para ruse dhe se emri i tij ndodhet në llogaritë e Kremlinit. Ai shtoi edhe se në ditët në vijim do të dalin fakte që vërtetojnë se Berisha është financuar nga Rusia.

“Ke hyrë në llogaritë e Kremlinit. Ti ke hyrë në listpagesat e krem linit. Ditët në vijim do të dalin faktet, që kulmoi me Lulin por me porosi të Berishës. Ndani ju me emisionin e Përputhen se cili i ka fajet. Ti Sali i di faktet që ne disponojmë”.

Lexo me shume