Barça gëzon, por Gavi dëmtohet

Gavi duhej të largohej herët nga ndeshjen kundër Bilbaos. Mesfushori i Barçës, me dhimbje në fytyrë, u zëvendësua në minutën e 33-të nga Kessie, pas lëndimit.

Gavi mori një shtytje nga Yuri nga mbrapa dhe nga përpara Dani García, duke e lënë lojtarin e Barçës të shtrirë në tokë.

Megjithëse u përpoq të ngrihej përsëri, Gavi u hodh përsëri në fushë në mënyrë që shërbimet mjekësore të hynin për ta kontrolluar. Ndonëse u largua në këmbë, Gavi shkoi drejt e në dhomat e zhveshjes për t’u ekzaminuar më i qetë.

Në momentin e zëvendësimit nga Kessie, Camp Nou u ngrit në këmbë dhe e duartrokiti mesfushorin e ri me ovacione. /G.D abcnews.al/

Lexo me shume