Barça për të ardhur keq, Simeone dygolësh Rangersit, Liverpooli “shtyp” Ajaxin

Bayerni i Mynihut e ndëshkoi shumë shpejt Barcelonën brenda në “Camp Nou”.

Një aksion i gjatë i nisur nga këmbët e portierit të kampionëve të Gjermanisë u përmbyll me golin e Sadio Manesë, i cili iu vodh mbrojtjes dhe përballë Ter Stegenit nuk e pati të vështirë për të shënuar, 0-1.
Bavarezët vënë diktatin në “Camp Nou”, Choupo-Moting realizon të dytin, kapitullon shpejt Barça, mbrojtja “blaugrana” për të ardhur keq.

Barcelona – Bayern Mynih  0-3 (Mane 10′, Choupo-Moting 31′)
Ajax – Liverpool 0-3 (Salah 42′, Nunes 49′, Elliott 52′)

Napoli – Rangers 2-0 (Simeone 11′, 16′)/ Super Sport

Top ChannelLexo me shume