Bayerni fiton me lehtësi ndaj Augsburg, kalon në turin tjetër të Kupës së Gjermanisë

Bayern Munich siguroi kalimin për në raundin e 1/8-ve të Kupës së Gjermanisë pasi mundi 5-2 Augsburgun në transfertë. Vendasit shënuan dy herë me Pedersen dhe një autogol të Upamecano.

Bayern do të realizonte me Choupo-Moting dy golash, Kimmich, Musiala dhe Davies.

Stuttgart shkatërroi me rezultatin 6-0 Arminia Bielefeld, ndërsa siguroi lehtë raundin e 1/8-ave të DFB Pokal.

Image

Lexo me shume