Bëri gabime, pezullohet arbitri kryesor që gjykoi Fiorentina-Inter

Interi mundi Fiorentinën me rezultat 3-4 të shtunën mbrëma. Për “vjollcët” ka pasur pyetje për Paolo Valerin, i cili punonte si arbitri kryesor.

Arbitri me të vërtetë bëri disa gabime. Vëmendje e veçantë ishte vendimi për të mos ndëshkuar Federico Dimarco për një ndërhyrje kundër Giacomo Bonaventura.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Paolo Valeri u pezullua për ndeshjen tjetër të Serie A pas vlerësimit të punës së tij.

Në krye të renditjes së kampionatit italian tashmë janë Napoli dhe Milani. /G.D abcnews.al/

Lexo me shume