Berisha feston 78-vjetorin e lindjes, ja urimi që i bën Meta në rrjetet sociale

Ish kryeministri Sali Berisha feston sot 78 vjetorin e lindjes. Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta i ka dedikuar një urim dhe në rrjetet sociale.

Në një postim në Facebook, Meta shkruan: Gëzuar ditëlindjen Prof.Dr. Sali Berisha! Shumë urime të përzemërta!

Berisha u lind më 15 tetor 1944 në Tropojë

Lexo me shume