Category: Kryesore

“Liqeni i Mjelmave” në Dancing With The Stars, Elhaida dhe Lediani përballen me kritika nga juria
Këngëtarja Elhaida Dani dhe partneri i saj Lediani u përballën me kritika këtë mbrëmje, ndryshe nga tre netët e tjera. “Liqeni i Mjelmave” erdhi në një tango nga artistja,...
Aksident në aksin Korçë-Pogradec, makina përplas biçikletën
Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Korçë – Pogradec, në afërsi të fshatit Bulgarec këtë mbrëmje. Nga të dhënat paraprake bëhet me dije se një automjet ka përplasur...
Nuk ka më vend për polemika, titullin ushtarak të Princ Harry-t e merr babai i tij
Mbreti Karl do të bëhet Kapiteni i ardhshëm i Përgjithshëm i Marinsave Mbretërore, pasi Princit Harry-t iu hoq titulli kur u largua nga familja mbretërore. Pallati Buckingham...
Ministri i Ukrainës telefonatë me homologun iranian: Ndaloni menjëherë furnizimin e Rusisë me armatime
Ministri i Jashtëm ukrainas Dmytro Kuleba ka zhvilluar ditën e sotme një telefonatë me homologun e tij iranian Hossein Amirabdollahian. Sipas tij ka qenë ministri iranian ai që...
COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 22 qytetarë të infektuar dhe 34 të shëruar në 24 orët e fundit
Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije situatën e Covid19 në Shqipëri për 24 orët e fundit.  Bëhet me dije se pas 502 testimeve, kanë rezultuar të infektuar me koronavirus...
Operacion antidrogë në Korçë/ Shkatërrohet grupi kriminal,  23 të arrestuar, 9 në kërkim
Një grup kriminal që tregtonte drogë në Korçë është shkatërruar gjatë operacionit “Knock Down 2”, në Korçë. Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Korçë Drejtues...
Kalimi i emigrantëve të paligjshëm me gomone/ Sunak bisedon me Macron, premtohet më shumë bashkëpunim mes vendeve
Mbretëria e Bashkuar dhe Franca kanë premtuar se do të rrisin bashkëpunimin për të trajtuar kalimet e emigrantëve në Kanalin Anglez. Downing Street tha se Rishi Sunak mbajti...
Udhëtimet me Charter/ Kryeministri Rama reagon me neveri, por neveri ndaj kujt dhe për çfarë?!
Publikimi i të dhënave personale dhe ato të sistemit TIMS të kryeministrit ku rezultonte se në disa qindra raste Rama kishte udhëtuar me charter, u vu në qendër të vëmendjes. Ndaj...
Gjykata e la në burg/ Ish-kryebashkiaku i Lezhës largohet pas vendimit, policia në kërkim të Frrokajt
Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur ditën e sotme, pas vendimit për dënimin me burg të Fran Frrokaj. Ish kryetari i bashkisë Lezhë, ka qenë i dënuar me detyrim paraqitje dhe...
Subvencioni i grurit/ Fermerë s’përfitojnë subvencionet, dokumentacioni i vështirë për t’u plotësuar
Koha në të cilën jemi është sezoni i mbjelljes së grurit. Për shkak të krizës botërore të mungesës së grurit që filloi pas nisjes së luftës Rusi-Ukrainë, qeveria vendosi...