Category: Lajme

Kur tiroidja të sëmur, efektet negative dhe shenjat që jep trupi
Miliona njerëz në botë kalojnë jetën me sëmundje kronike për të cilat nuk janë në dijeni. Simptomat e këtyre problemeve shëndetësore mund të bëhen pjesë e jetës së...
SHBA/ Gjashtë të qëlluar me armë në funeralin e viktimës së sulmit me armë të një jave më parë në Pittsburgh (fotot)
Policia ka nisur një ndjekje të gjerë të një sulmuesi që ka qëlluar disa vetë me armë në një kishë në qytetin amerikan të Pittsburgh, Pensilvani, ku po zhvillohej funerali...
Sa të shkathtë jeni? Gjeni gabimin në këtë foto për 10 sekonda
Enigmat dhe gjëegjëzat janë një gjë e mirë për t’u përdorur për t’u larguar nga problemet dhe rutinat e përditshme. Pra, largohuni pak nga punët tuaja dhe argëtohuni...
“E vështirë të kënaqja familjen e saj”, trajneri rus zbulon arsyen e ndarjes nga ish-fituesja e US Open
Emma Raducanu është një nga yjet e së tashmes dhe së ardhmes në tenis. Ajo fitoi US Open në moshën 18-vjeçare, mirëpo së fundmi ka hasur në vështirësi për të ruajtur...
Putin thotë se Ukraina është kthyer në një ‘vend-testim për eksperimente biologjike ushtarake’ (fotot)
Presidenti rus tha gjithashtu se grupe ndërkombëtare kriminale po trafikojnë armët e sjella në Ukrainë. Presidenti rus Vladimir Putin tha sot se territori i Ukrainës është...
Koha për paqe, Will Smith drejt pajtimit me Chris Rock!
Pas incidentit në ‘Oscar’, aktori i njohur Will Smith është përpjekur të bëjë paqe me komedianin Chris Rock. Smith kohët e fundit organizoi një shfaqje të ‘Emancipation’,...
Votuesit kërkojnë zgjedhje të reja në Britani teksa Sunak bëhet kryeministri i tretë i vitit 2022 (fotot)
Sondazhi tregon se dy të tretat e votuesve britanikë dhe vetë dy të pestat e konservatorëve kërkojnë kthim te vota. Rishi Sunak pretendon se ka mandatin për pushtet teksa doli...
Inside Story/ Abetarja e përbashkët, 10 vite zvarritje për pak muaj punë
Unifikimi i Abetares është një nga shembujt më tipik për të treguar ecurinë e marrëveshjeve në sektorin e arsimit. Konkretisht për këtë unifikim u deshën më shumë se...
“Biseda ishte e shkëlqyer”/ Zelensky telefonatë me kryeministrin e ri britanik, diskutime për problematikat aktuale
Rishi Sunak mbajti telefonatën e tij të parë me Presidentin Volodymyr Zelensky këtë të martë, pas marrjes së postit të kryeministrit. Ai theksoi mbështetjen e palëkundur...
U kap me 522 mijë euro të padeklaruara/ Elidon Çela reagon ashpër në gjykatë: Pushtetarët i vjedhin miliona shtetit e lihen të lirë, unë në burg me paratë e mia
“Ka pushtetarë që ia vjedhin shtetit 4 milion euro dhe lëvizin të lirë, ndërsa unë në burg me paratë e mia”! Ky ka qenë reagimi i Elidon Çelës në sallën e gjyqit,...