Category: Lifestyle

Si kësulëkuqja dhe ujku, Isli dhe Ledia vijnë me një pasodoble
Isli Islami siç nuk është parë asnjëherë më parë, këtë herë ka sjellë në DWTS përrallën magjike të kësulëkuqes dhe ujkut. Edhe pse çifti u mundua të arrinte më...
Sa do të përfitojnë drejtuesit e lartë të Twitterit nëse Elon Musk i pushon  nga puna
Nëse Elon Musk vendos të heqë nga puna drejtuesit kryesorë të Twitterit, do të sillte shumë përfitime për ata. Musk ka finalizuar marrëveshjen për blerjen e Twitterit, të...
“Nuk ke asnjë lloj shansi me mua”/ Ngrihen tensionet mes Edës dhe Remilit, debate të ashpra në studio
Një përballje mes Edës dhe Remilit në “Përputhen” ditën e sotme, ka sjellë rritje tensionesh në skenë, ku dy protagonistët përfunduan duke zgjeruar më shumë hendekun...
Videoja virale në rrjet, Elon Musk me lavaman në dorë në godinën e Twitter-it
Elon Musk shkaktoi reagime të shumta, pasi publikoi një video ku  shihet duke hyrë në ndërtesën e Twitter duke mbajtur një lavaman, pasi e bleu kompaninë. “Hyrja në selinë...
Ndahet nga jeta pioneri i rock ‘n’ roll-it, legjenda Jerry Lee Lewis
Jerry Lee Lewis, pionieri i rock ‘n’ roll-it, talenti, energjia dhe egoja e egër e të cilit sollën rekorde si ‘Great Balls of Fire’ dhe ‘Whole Lotta Shakin’ Goin’ On’ ...
Milioneri që ka grumbulluar më shumë se 100 gjoba dhe ende vijon të parkojë aty ku është e ndaluar!
Një milioner nga Londra ka grumbulluar më shumë se 100 gjoba vetëm vitin e kaluar. Sipas mediave të huaja, Luke Desmaris, i cili pretendon se fiton më shumë se 115,000 euro në...
Në një shtëpi të pushtuar nga shpirtrat, Sara dhe Luixhino kërcejnë një kontemporane…
Sara dhe Luixhino kanë sjellë mbrëmjen e sotme në një shtëpi të pushtuar nga shpirtrat një kërcim mjaft të arrirë me temën. Edhe komentet e jurisë ishin mjaft pozitive,...
‘Dyshja e marrosur’ kërcejnë një ‘charleston’, Elona dhe Anxhelo “shkundin” skenën e DWTS
Elona dhe Anxhelo kanë sjellë këtë mbrëmje në DWTS një charleston, të cilën duket se e shijuan shumë, por juria ishte pak kritike në komente. Pritshmëria e jurisë për...
Ende pa u publikuar libri i Princit Harry, eksperti mbretëror parashikon pasoja…
Libri i Princit Harry do të publikohet zyrtarisht më 10 janar 2023, ‘sipas New York Times’.  Libri me kujtime fillimisht pritej të dilte në vjeshtën e vitit 2022, por data...
Rikthehet Rihanna! Publikon këngën e re, dedikim për aktorin e ndjerë Chadwick Boseman
Rikthehet diva e muzikës pop Rihanna. Këngëtarja më në fund ka publikuar pas 6 vitesh këngën e saj më të re të titulluar “Lift Me Up”, muzika e saj e parë ‘solo’...