Category: Sport

“Pata fat”, Pablo Mari: Isha me djalin, një person ndërroi jetë para syve të mi
Pablo Mari përjetoi momente tmerri të enjten pasdite. Qendërmbrojtësi spanjoll i Monzës, u plagos me thikë nga një person me probleme mendore në një qendër tregtare në Milano,...
E bujshme nga Spanja, Luis Enrique përjashton një emër të madh nga Botërori
Kur na ndajnë vetëm pak javë nga starti i Botërorit të Katarit, trajnerët e kombëtareve janë duke bërë përgatitjet e fundit në lidhje me 26-lojtarët që do të grumbullojnë...
Festë pas eliminimit, ylli i Atleticos e “djeg” deri në katër të mëngjesit
Atletico Madrid u eliminua nga Champions League të mërkurën. Barazimi 2-2 ndaj Bayer Leverkusen ishte i pamjaftueshëm për ekipin e Diego Simeones, që humbi një penallti në minutën...
Në Mestalla mbërrin Barcelona, Gattuso: Të bëjmë krenar 45.000 tifozë, unë dhe Xavi bënim tjetër futboll
Valencia sfidon të shtunën në mbrëmje Barcelonën teksa trajneri Gennaro Gattuso thekson se ndaj katalanasve misioni i skuadrës së tij do të jetë ai për të bërë krenar 45.000...
Sportingu i Lisbonës hedh në gjyq Interin, kërkon 30 milionë euro dëmshpërblim
Inter dhe Sportingu i Lisbonës pritet të nisin një betejë të gjatë gjyqësore, pasi klubi luzitan kërkon plot 30 milionë euro dëmshpërblim për transferimin e Joao Marios...
Statistikat e fazës së parë/ Tirana më e penalizuara nga 11-metrat, Partizani ka VAR-in në favor
Kategoria Superiore mbylli fazën e parë teksa statistikat e regjistruara në 45 ndeshjet e para të sezonit, zbulojnë edhe skuadrat të cilat janë “ndëshkuar” apo ato që kanë...
Hojbjerg i pazëvendesueshëm, Tottenham do rinovimin
Në pritje për të luajtur shanset e kualifikimit në 1/8 e Champions League në ndeshjet e fundit të fazës së grupeve, te Tottenham e dinë se duhet të fitojnë ose të barazojnë...
Lajm i mirë për Piolin, ylli i skuadrës gati për ndeshjen me Torino-n
Stefano Pioli mund të buzëqeshë përpara ndeshjes kundër Torinos të planifikuar për të dielën në orën 20:45. Brahim Diaz ka punuar me grupin në stërvitjen e mëngjesit të...
Skiatorja që zgjodhi Shqipërinë/ Lara Colturi përfaqëson vendin tonë në garat e rëndësishme
Si një sport i veçantë dhe jo me ndonjë traditë të madhe në vendin tonë, skitë mbeten gjithmonë një sport elitar dhe deri diku i kushtueshëm për t’u zhvilluar. Federata...
Humbja ndaj Slavia Prague/ Daja, akuza arbitrit: Na mohoi penallti të pastër dhe një tjetër të diskutueshme
Për trajnerin e Ballkanit, Ilir Dajën, humbja në shtëpi 0-1 ndaj Slavia Prague, ndodhi më shumë për shkak të vendimeve të arbitrit. Duke folur për emisionin “Zona Gol”...