Çfarë ndodh me motin sot_663a517adccdd.jpeg

Çfarë ndodh me motin sot

Dita e sotme do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike realaivisht të qëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe në orët e mesditës zhvillim të vranësirave përgjatë relieveve malore aty ku dhe do të pasohen nga reshje shiu.
Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 11 / 21 °C,
në vendet e ulëta: 10 / 22 °C,
në vendet malore: 7 / 19 °C.

Burimi