Chelsea mendon ta kthejë Zakarian vetëm 41 ditë pasi e ka zyrtarizuar

Zvicerani Denis Zakaria (25 vjeç) ju bashkua Chelsea në merkaton e janarit.

Shkarkimi i gjermanit dhe punësimi i Graham Potter nga Brighton & Hove Albion nuk e ndryshoi aspak situatën e gabonezit. Ai ende nuk ka debutuar si lojtar i “bluve” dhe me të cilin Potter duket se nuk llogaritet.

Kontratë deri në vitin 2026 me Juventusin

Aq sa nga Anglia theksojnë se synimi i klubit londinez është të ndërpresë huazimin e tij dhe të rikthehet në Torino, ku ka ende një kontratë katërvjeçare, deri në qershor 2026.

Zakaria nënshkroi për Juventusin në janar 2022 për 8.7 milionë euro dhe luajti 15 ndeshje në të gjitha garat si bardh e zi, por nënshkrimet verore të Pogba dhe Paredes dhe rritja e të riut Miretti, titullar në gjashtë ndeshje këtë sezon, bëri që Zakaria të zgjidhte Chelsea.

Lexo me shume