Cristiano Ronaldo ende i përbuzur!

I kufizuar në një rol zëvendësues dhe i bllokuar nga Manchester United, Cristiano Ronaldo është ende në kërkim të një rrugëdaljeje.

I refuzuar nga shumë klube gjatë merkatos së kaluar të verës, Topi i Artë i pesëfishtë, në konflikt me trajnerin e tij, vështirë se duket të jetë unanim disa javë më vonë. I cituar së fundmi nga ana e Galatasaray për një transferim të mundshëm nga merkato e ardhshme dimërore, portugezi nuk duket megjithatë në projektet e klubit turk sipas deklaratave të fundit të presidentit, Metin Ozturk.

“Në Galatasaray duhet të flasim për sistemin, projektin, planifikimin përpara se të flasim për Cristiano Ronaldon. Aktualisht, ka disa yje në ekipin tonë. Gjëja e rëndësishme është të keni një rendiment të madh me ta. Cristiano Ronaldo nuk është në axhendën tonë këtë vit”, siguroi presidenti i Galatasaray, në komentet e raportuara nga e përditshmja spanjolle [AS] (verën e ardhshme, kur portugezi do të jetë i lirë) . Nëse Metin Ozturk me siguri e ka mbyllur derën për sezonin e ardhshëm, ai megjithatë nuk ka hequr dorë nga ideja për të nisur ofensivën e tij verën e ardhshme, kur CR7 do të jetë i lirë. /G.D abcnews.al/

Lexo me shume