De Jong: Pas rezultateve të këqija me Interin dhe Realin, na duhej të fitonim

I intervistuar në kanalet zyrtare të La Liga pas fitores me Villarrealin, Frenkie de Jong foli për pozicionin e tij të preferuar në fushë.

“Nuk më intereson ku luaj, ndihem rehat kur luaj lojën time dhe prek shumë herë topin.

Fitorja? Pas rezultateve të këqija kundër Interit dhe Real Madrid, ne duhej të mposhtnim një ekip të mirë si Villarreal. Fitorja gjithmonë të ndihmon. Atmosfera në dhomat e zhveshjes është shumë më mirë”, është shprehur mesfushori holandez./h.ll/abcnews.al

Lexo me shume