Demi është dembel, Virgjëresha kritike ndërsa Akrepi i pafalshëm: Tiparet më të këqija të shenjave të Horoskopit

Përveç cilësive pozitive me të cilat krenohemi, secili prej nesh ka edhe ato cilësi më pak të bukura, negative. Por, sado të mundohemi, ndonjëherë ato dalin në sipërfaqe dhe na prishin imazhin. Sipas astrologëve, këto janë anët negative të personalitetit të të gjitha shenjave të Horoskopit:

Dashi

Dashi është agresiv, komandues, dominues dhe ndonjëherë arrogant. Të gjitha cilësitë që ju bëjnë një udhëheqës të mirë shpesh ju bëjnë luftarak dhe të padurueshëm. Dashit i pëlqen të debatojë dhe fraza e tyre tërheqëse mund të jetë: “E dua tani”.

Demi

Nga njëra anë, punëtor dhe i besueshëm, dhe nga ana tjetër, çuditërisht dembel, kokëfortë dhe i parregullt. Demi dëshirojnë para dhe kanë një oreks të madh për gjithçka – ata thjesht nuk duan të punojnë për t’i marrë ato. Gjithashtu, ato mund të jenë të pandjeshëm. Nuk u intereson nëse pas tyre ka një varg makinash; ata shkojnë aq ngadalë sa të duan, duke qeshur me ata njerëz që nuk mund t’i kalojnë.

Binjakët

Disa thonë se personaliteti i tyre i dyfishtë është tërheqës dhe simpatik, ndërsa të tjerë e shohin atë me dy fytyra. Jeni të shpërndarë, nervozë, humbisni shpejt interesin dhe prireni të jeni pak të papjekur.

Gaforrja

Gaforret janë aq të ndjeshëm sa njerëzit ndihen sikur po ecin nëpër një fushë të minuar, duke mos ditur kur mund të thonë diçka që do t’i shqetësojë.

Luani

Duhet të jetë për ju, gjatë gjithë kohës. Luanët janëegoistë dhe e duan vëmendjen. Ju jetoni për komplimente dhe bëni pyetje në bisedë vetëm për t’u përpjekur të ktheheni në temën tuaj të preferuar – ju.

Virgjëresha

Njerëzit e lindur nën këtë shenjë tokësore njihen si kritikë dhe perfeksionistë. Cilësia më e pabesueshme negative që keni është aftësia për të kujtuar dhe sjellë diçka të pakëndshme nga e kaluara e dikujt tjetër.

Peshorja

Ju nuk mund të merrni një vendim të shpejtë për të shpëtuar jetën tuaj dhe ju e ngrini veten në një formë arti. Ju gjithashtu prireni të anashkaloni të vërtetën kur mendoni se është më mirë për ju dhe keni nevojë për miratimin e të tjerëve, pasi shumica e njerëzve kanë nevojë për ajër.

Akrepi

Kërkuesi, kontrolli dhe hakmarrja janë tre tipare jo tërheqëse të të lindurve në shenjën e Akrepit. Ju i rezistoni ndryshimit dhe mbani çdo padrejtësi (të vërtetë apo të imagjinuar) që mendoni se ju është bërë. Falja nuk është një opsion për ju.

Shigjetari

Termi “i di të gjitha” ndoshta u krijua për të përshkruar njerëzit e lindur nën këtë shenjë. Mund të jesh i vrazhdë, me vetëbesim, por i largët, gjë që i bën gjërat brutale që thua edhe më “të kafshojnë në shpirt”.

Bricjapi

Ju shqetësoheni shumë, edhe kur nuk keni asgjë për t’u shqetësuar. Ju mund të jeni të ngurtë, të apasionuar pas punës dhe nuk keni asnjë problem të përdorni njerëzit për të marrë atë që dëshironi.

Ujori

Njerëzit e lindur nën këtë shenjë duket se kanë shpikur trajtimin e heshtur. Psikologët do të thoshin shpesh se ky është agresion pasiv, por Ujorët nuk do ta pranojnë atë për të jetuar. Nga ana tjetër, supozimet se jeni të ftohtë dhe të çuditshëm mund të jenë të dobishme kur ndiheni të tërhequr.

Peshqit

A mund ta ngrini kokën për të paktën një minutë? Ju keni një problem serioz në përballjen me realitetin, sepse jeni vazhdimisht të hutuar dhe të humbur në imagjinatën tuaj . Dhe jeta vazhdon, vazhdon… /abcnews.al

Lexo me shume