“Dështime skandaloze”, Meta: Rama përgjegjës i krizës ekonomike dhe varfërimit të shqiptarëve!

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, në një reagim në “Facebook” shprehet se përkeqësimi i situatës ekonomike dhe varfërimi i shqiptareve ka vetëm një përgjegjës që sipas tij është kryeministri Edi Rama.

Statusi:

Përkeqësimi i situatës ekonomike, financiare dhe sociale të vendit, rritja e skajshme e varfërisë së qytetarëve shqiptarë ka vetëm një përgjegjës.

Edi Rama nuk ka më asnjë justifikim për këto dështime skandaloze dhe marramendëse.

Lexo me shume