Djali vrèt nënën në Lezhë, policia jep detaje_6642375cd1061.jpeg

Djali vrèt nënën në Lezhë, policia jep detaje

Policia reagon për krimin e rëndë në familje në Lezhë, ku djali vrau nënën e moshuar 88-vjeçare.
Policia: 
Rreth orës 14:30, shtetasi A. D., 62 vjeç, banues në lagjen “Besëlidhja” (dyshohet shtetas me probleme të shëndetit mendor), ka vrarë me mjet prerës (thikë), nënën e tij, shtetasen Gj. D., 88 vjeçe.
Shërbimet e Policisë kanë arrestuar në flagrancë shtetasin A. D. dhe kanë sekuestruar mjetin prerës (thikë), me të cilin është kryer vrasja.
Grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, po vijon veprimet në vendngjarje për të sqaruar dhe dokumentuar me prova ligjore rrethanat e rastit.

Burimi