Djegia e mandatave, Basha zbardh prapaskenat e bujshme: Ja çfarë i thashë Kryemadhit_66428aed1e1b1.jpeg

Djegia e mandatave, Basha zbardh prapaskenat e bujshme: Ja çfarë i thashë Kryemadhit

I ftuar në një emision televiziv, kreu i PD-së Lulzim Basha tregoi se çfarë ndodhi me djegien e mandateve dhe prapaskenat me LSI-në aso kohe.
Basha: Mediu kërkoi që djegie e mandateve të ishte e një formati tjetër. Ai kërkoi që të bëhej një deklaratë kolektive e deputetëve. Ai shqetësohej për presionin dhe të mos i dorëzohej çdo mekanizmi Edi Ramës. Sa i takon LSI-së situatë është ndryshe. Aso kohe i kam trajtuar me deferencën që i takon një partie me të drejtën e saj. I kam thënë kryemadhit se ky është një vendim që çdo parti e marr për vete. Nuk jeni të detyruar që ta merrni si vendim.
Faktikisht ajo bëri një konsultë dhe pas kësaj tha që do ta djegë vetëm ajo mandatin, jo deputetët e tjerë. Pastaj se çfarë ndodhi me djegien e mandatit të saj dhe bashkimin me PD-në për djegien e mandateve nuk e di. Rrathanat ishin të paprecedenta.
Kur u kapën me zë dhe figurë në skemat e pastra të vjedhjes së votave, prap se prap u bë gjithçka, një operacion kundër drejtësisë dhe medies pro atyre që duhet të ishin në burg. Padiskutim që nuk dha rezultatin që u mobilizua.

Burimi