Do kenë fat, personat e këtyre shenjave do të gjejnë dashurinë në pranverë_663a7488c4b35.jpeg

Do kenë fat, personat e këtyre shenjave do të gjejnë dashurinë në pranverë

Në fillim të pranverës, Afërdita, planeti i dashurisë, kalon me radhë nga shenjat e Dashit dhe Demit. Së pari, ne do të duam të forcojmë marrëdhëniet tona dhe më pas të rrëfejmë ndjenjat tona.
Sipas astrologëve, personat e shenjave në vijim do të jenë me fat në dashuri në pranverë. Nga muaji mars e tutje ata do të kenë çdo mundësi për të takuar dashurinë apo për të krijuar lidhje që do të ndryshojnë jetën e tyre.
Dashi
Së bashku me natyrën që lulëzon, po ashtu edhe marrëdhëniet tuaja. Më joshëse se kurrë, ju e mbani gjallë flakën e marrëdhënies tuaj dhe madje mund t’i rrëfeni ndjenjat tuaja dikujt të veçantë. Asgjë nuk mund t’i frenojë dëshirat tuaja. Megjithatë, merrni lehtë, sepse kthimi i Merkurit mund të shkaktojë probleme komunikimi.
Virgjëresha
Kjo periudhë ju sjell një jetë të kënaqshme dashurie dhe takime të paharrueshme. E gjithë kjo dashuri e bën zemrën tuaj të rrahë dhe ju thërret të keni më shumë besim në të ardhmen. Zakonisht jeni kaq të stresuar, por këtë herë do të shmangni shqetësimet dhe do të përfitoni plotësisht nga harmonia dhe ëmbëlsia e marrëdhënieve tuaja. Më në fund ndiheni të sigurt me atë që jeni.
Peshorja
Gjërat janë të thjeshta këtë pranverë dhe përfshijnë pasion, sensualitet dhe bashkëpunim të ndërsjellë. Ju keni një mënyrë për ta bërë jetën të ëmbël dhe të lumtur, kështu që jo shumë mund t’ju rezistojnë. Dielli, Hëna dhe Venusi janë në anën tuaj këtë sezon dhe ju mbështesin nëse jeni beqarë. Nuk ke nevojë të takosh shumë njerëz, vetëm një do të mjaftojë për ta bërë zemrën të rrahë dhe të të dhurojë aventurën e jetës.
Bricjapi
Lumturia mbretëron dhe nuk ka re në horizont për marrëdhëniet tuaja. Kjo stinë ju ndihmon të ndiheni më mirë, të relaksoheni dhe të dilni pak nga guaska juaj. Nuk hezitoni të jeni të gëzuar dhe të ngrohtë apo të tregoni emocionet tuaja. Në fakt, ju arrini përmes gjesteve dhe fjalëve tuaja të arrini drejtpërdrejt në zemrën e personit që ju intereson.
Peshku
Asgjë, absolutisht asgjë, nuk do t’ju prishë terezinë në këtë kohë. Gjithë pranverën do ta kaloni mes romancës dhe pasionit, gjë që do t’ju dhurojë momente të pastra lumturie. Si një person që është gjithmonë i ndjeshëm ndaj të tjerëve, ju tregoni mirësi dhe ndjeshmëri që me siguri do të bie në sy të shpirtit tuaj binjak, nëse nuk e keni gjetur ende një të tillë.

Burimi