“Do na mungosh Lum djali!” I vranë dajën në Londër, ylli i Partizanit shpërthen në lot pas golit: Djem si ty nuk vijnë më

Pak ditë më parë një ngjarje e rëndë u regjistrua në Londër, ku Lumturi Zeqja, daja i sulmuesit të Partizanit, Xhevahir Skuka, mbeti i vrarë më thikë pas hyri mes një sherri për të mbrojtur shokun e tij.

Ditën e djeshme, sulmuesi i Partizanit realizoi në ndeshjen përballë Teutës dhe dedikimi ishte për dajën e tij të ndjerë që jetonte në Angli prej 13 vitesh.

Mes lotësh Skuka ngriti fanellën dhe poshtë saj mbante veshur një kanatjere me foton e tij.

Ndërkohë pas ndeshjes Skuka në rrjetet sociale shkruajti:

“Djem si ty nuk vijnë më. Pusho i qetë vëllai im. Do na mungosh Lum djali”./abcnews.al

Lexo me shume