Do të largohet nga City me parametra zero, Bayern Munich e pëlqen

Ilkay Gundogan, mesfushori i Manchester City, do të largohet në fund të sezonit me parametra zero.

Bayern Munich duke i interesuar për mesfsuhorin gjerman, ku janë të gatshëm t’i ofrojnë atij një kontratë 1-vjeçare.

Gundogan ka luajtur deri më tani 268 ndeshje me Manchester City, ku ka shënuar 51 gola dhe ka asistuar 34 herë. Gjithashtu nuk është ndëshkuar asnjëherë me karton të kuq./ h.ll/abcnews.al

Lexo me shume