“E njoh mirë Juventusin, e di që do të kenë sukses”

Juventusi është në një krizë të rëndë rezultatesh dhe identiteti.

Ndërkohë, pozicioni i trajnerit të Juventusit, pavarësisht konfirmimit të presidentit Andrea Agnelli, nuk është aq solid sa muajt e kaluar.

Për pas Allegrit emra të ndryshëm fillojnë të qarkullojnë, nga Antonio Conte (ai nuk ka rinovuar ende kontratën me Tottenhamin) te Tuchel e deri te Igor Tudor që po bën një punë të shkëlqyer te Marseille.

Thjesht Tudor, në konferencën për shtyp të pasdites, foli për situatën e Juventusit.

“Unë e njoh Juventusin: ata janë një klub shumë i fortë. E di mirë arsyetimin e tyre, jam i bindur se do ta gjejnë rrugën e tyre drejt suksesit në Itali dhe në Evropë”. /G.D abcnews.al/

Lexo me shume