E pëson Vllaznia, Real Madridi mund vajzat shkodrane në “Loro Boriçi”

Ndeshja Vllazia-Real Madrid përfundoi në “Loro Boriçi”, me fitoren e vajzave spanjolle që shënuan dy herë.

Femra/ Vllaznia-Real Madrid 0-0

76′ – Vjen goli i dytë për skuadrën e Realit. Carmona shndërron në gol 11-metërshin e shkaktouar nga Popovic, 0-2.

54′ – Dorëzohet Vllaznia pas thuajse një ore lojë. Aksion perfekt i vajzave të Realit, Williams këtë herë s’mund të bëjë asgjë.

24′ – Rasti i parë i rrezikshëm për vajzat kuqeblu, krosim perfekt i Megi Doçit nga e majta, por topi ishte i paarritshëm për sulmuesen e Vllasnisë Patterson.
22′ – Tjetër moment i vështirë në portën e Vllaznisë.

Ndihet supermacia e Realit të Madridit në “Loro Boriçi”, ku portierja amerikane Willams po kryen disa pritje të jashtë zakonshme, si kjo e minutës së 16-të.
Mbrëmje historike në “Loro Boriçi”, me Vllazninë që do të sfidojë Realin e Madridit në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, në futboll për femra.
Shkodranet shkruan historinë, duke u kualifikuar për herë të parë në histori deri në këtë nivel dhe tani do të përballen në grup me kryeqytetaset spanjolle, por edhe Chelsean e PSG-në.

FOTO GALERI
1/29

Top ChannelLexo me shume