Ekzekutoi nënën me thikë në banesë/ Deklarata e 62-vjeçarit para policisë: Vrava 2 mijë vetë s’më besoi njeri, pasi…._6643213b1faa1.jpeg

Ekzekutoi nënën me thikë në banesë/ Deklarata e 62-vjeçarit para policisë: Vrava 2 mijë vetë s’më besoi njeri, pasi….

“Kam vrarë 2 mijë vetë s’më besoi njeri, pasi vrava nënën time dhe më besuan”, kështu është shprehur para hetuesve 62-vjeçari Arsen Dani i cili një ditë më parë masakroi me thikë për vdekje nënën e tij Gjylije Dani.

Ngjarja e rëndë ndodhi brenda apartamentit ku jetonin në lagjen “Besëlidhja” të qytetit të Lezhës.
62-vjeçari ka shfaqur probleme të theksuara të shëndetit mendor, ndërsa po mbahet në dhomat e paraburgimit të komisariatit të Lezhës.

88-vjeçarja dhe djali i saj jetonin bashkë në një apartament në Lezhë, ndërsa dy fëmijët e tjerë të viktimës banojnë në Tiranë.
Arsen Dani u arrestua disa minuta pas vrasjes.

 

Top Channel

Burimi