Epokës së CR7 po i vjen fundi, portugezi nuk mori asnjë vote për Topin e Artë

Cristiano Ronaldo është një nga lojtarët më të mirë në histori, por nuk ka dyshim se 2022 nuk ka qenë viti më i mirë për sulmuesin, shumë besojnë se kjo është arsyeja pse ai përfundoi në vendin e 20-të për trofeun e Topit të Artë, dhe nëse do të ishte kështu, u zbulua se askush nuk e votoi për të, diçka që vërtet dukej e pamundur.

Sipas raportimeve të rrjedhura, ka ndodhur diçka që ishte e pamendueshme disa vite më parë, dhe ajo është se askush nuk i dha asnjë votë Cristianos për të fituar Topin e Artë dhe ai përfundoi në vendin e 20-të. Ish-lojtari i Real Madridit as që u mendua për shkak të periudhës që po jeton në ciklin e dytë te Manchester United.

Asnjë votë nuk shkoi për Cristiano Ronaldon. Këtë e ka bërë të ditur revista “L’Equipe” dhe ky është një nga treguesit kryesorë se epokës së CR7 po i vjen fundi, edhe pse ai ka ende shumë për të dëshmuar në Botërorin e ardhshëm në Katar./ h.ll/abcnews.al

Lexo me shume