Eri Zefi u gjet i vrarë në një kanal, mesazhi i bashkëshortes: Dua drejtësi për burrin tim
Kategoria: Kronikë
Publikuar nga: X.Tafa
  Koha për lexim: 2 Minuta

Eri Zefi u gjet i vrarë në një kanal, mesazhi i bashkëshortes: Dua drejtësi për burrin tim

6 ditë më parë 34-vjeçari, Eri Zefi u gjet i vrarë në një kanal kullues në fshatin Zallë-Xhuxhë në Fan të Mirditës. I riu ishte banues në fshatin Adriatik të Kurbinit dhe dyshimet e para ishin se ai u vra për gjakmarrje, pasi Eri Zefi është vëllai i Ndue Zefit, ku ky i fundit në shkurt të këtij viti ka vrarë fqinjin e tij, 45-vjeçarin Martin Ndreca, pas një sherri banal.

Ngjarja e rëndë tronditi mbarë opinionin publik. Ndërsa viktima la pas gruan dhe një fëmijë të vogël.

Bashkëshortja e viktimës ka drejtuar një mesazh në redaksinë e gazetës “Shekulli”, e cila mes dhimbjes për humbjen e të shoqit, kërkon drejtësi dhe zbardhje sa më të shpejtë të ngjarjes.

Nazli Zefi, shtetase turke, tregon dramën e familjes së bashkëshortit të saj, të cilët kanë jetuar me frikë që nga momenti kur 37-vjeçari Ndue Zefi vrau fqinjin e tij. Ndërsa tani jetojnë me dhimbjen e humbjes së Erit (apo Antonit).

Mesazhi i plotë i Nazli Zefit:

Përshëndetje, unë jam gruaja e Anton Zefit, i njohur ndryshe me emrin Eri Zefi.

Që është vrarë me date 02.10.19.

Mua më kanë vrarë burrin edhe babain e fëmijës tim 4 muajsh.

Unë vetë jam e huaj, por unë dua drejtësi! Drejtësi për burrin tim. Burri im ka humb jetën pa faj, gjithmonë ka ndenjur me frikë edhe më në fund e kanë vrarë. Fëmija im 4 muajsh do të rritet pa babë, unë gruaja Antonit, jam pa informacione. Unë dua të di çfarë ka ndodhur me burrin tim.

Gjysmën e fakteve e kanë lënë të humbasë në vendngjarje.

Po ju lutem të bëni publike më shumë të dhëna për burrin tim ai e deshi djalin e vet edhe ka vdekur për të. Nuk mundem të kuptoj, që gjakmarrja bëhet me njerëz të pafajshëm. Jam 22 vjeçe edhe do të shkoj deri në fund. Kam humbur burrin, jam pa letrat edhe kam frikë që djali im nuk rritet ashtu si burri im donte.

Puna është se burri im pa e ditur ka ecur në rrugë të keqe. E kanë mashtruar edhe është bërë gjak-shkelja.

Unë i kam shkruajtur edhe Sali Berishes, sepse unë dua ndihmë për drejtësinë e gjakmarrjes! Duhet ndalohet që gjakmarrja të merret te njerëz të pafajshëm.

Qeveria britanike njoftoi sot se kishte marrë vendim për të shtyrë prezantimin e buxhetit, parashikuar më 6 nëntor, për shkak të kërkesës...
Dëshira për pushtet dhe influencë ka prekur dhe ‘njerëzit e Zotit’. Elvis Naçi imami i xhamisë së Urës së Tabakëve, i njohur tashmë...
Në aeroportin e Rinasit janë kthyer vullnetarisht 120 shtetas shqiptarë, azilkërkues në Francë, të cilët me këtë veprim kanë shmangur...
Tiranë Finalizohet një tjetër operacion për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve. Operacioni policor i koduar “Kombinati”,...
Tiranë Finalizohet një tjetër operacion për parandalimin dhe goditjen e shpërndarjes së lëndëve narkotike në doza të vogla. Operacioni...
Tiranë Policia Rrugore e Tiranës, nisur nga prioritetet e kontrollov policore për parandalimin e aksidenteve rrugore, ka ushtruar kontroll...
Pas kërkesave të vazhdueshme të grupeve të interesit, procesi i fiskalizimit është shtyrë dhe nuk pritet më të fillojë më nga 1 janari,...
Pavarësisht premtimeve, kryeministri britanik Boris Johnson nuk ka vazhduar më tej me planet e tij për ulje masive të taksave mes paralajmërimeve...
Së fundmi, në Shqipëri, ashtu si edhe në vendet e tjera të botës po zhvillohet një formë inovative e të bërit tregti. Janë të shumtë...
Tashmë të gjithë ato krime janë edhe përpara syve të botës. Edhe të shqiptarëve që në kohët që jetojmë e kanë luftën kundër...
Fermerët holandezë shkaktuan kaos të trafikut duke iu drejtuar qytetit të Hagës me traktorë të ngadaltë. Raportohet se protestuesit shkaktuan...
Janë sekuestruar nga policia e Athinës 1.8 milion euro të falsifikuara, në një dyqan që përdorej si fabrikë falsifikimi, raportojnë...
Dje një tjetër e mori çmimin NOBEL – për Letërsinë përsëri Ismail Kadare do të qëndrojë në pritje të çmimit Qarkullojnë...
“Journal des débats politiques et littéraires” ka botuar, të dielën e një nëntorit 1931, në faqen n°6, një shkrim në lidhje me...
Sopranoja Merita Sokoli … përshpëritjet nën zë korridoreve të radio-Tiranës, majin e vitit 1947. Po bastiseshin arkivat…...
Kompania e pagesave online PayPal njoftoi se po largohet nga Libra Association, entiteti që administron përpjekjet e drejtuara nga Facebook...
Dega ekzekutive e Bashkimit Evropian i ka dërguar një dokument me një sërë pyetjesh Facebook dhe Libra Association, duke kërkuar sqarime...
Mark Zuckerberg hedh poshtë hipotezën e shitjes të Whatsapp dhe Instagram. Lajmin e bën me dije senatori republikan Josh Hawley, një nga...
Me shumë mundësi askush prej nesh nuk ka as më të voglën ide kur fqinji i një kati të mësipërm mund të ketë ndërruar tubat e tualetit,...
Rreth një të tretën e jetës e shpenzojmë duke fjetur ose duke u përpjekur të flemë. Dhe, studimet e fundit tregojnë se ka një lidhje...
Mezi po prisni që familja juaj të shtohet me një bebe? Atëherë sigurohuni të lexoni këtë artikull Më poshtë do të lexoni për disa...
Futbollisti shqiptar, Granit Xhaka dhe bashkëshortja e tij, Leonita, janë bërë prindër për herë të parë. Çifti u bënë prindër të...
Jennifer Lopez mund të konsiderohet padyshim si një ndër artistet që ka sfiduar më së miri kohën. Ndonëse është 50 vjeçe, Jennifer...
Aktorja dhe moderatorja e njohur Rudina Dembacaj duket se i ka dhënë fund martesës së saj tre-vjeçare me bashkëshortin Aleks. Sipas...
Duke pasur gjithmonë në mendje shprehjen “Kurrë mos vendosni mbi lëkurën tuaj diçka që nuk do e hanit” ne po ju japim disa këshilla...
Vajza, le ta pranojmë të gjitha tani: do të ishte ideale sikur cikli menstrual të na krijonte probleme vetëm në zonën e legenit! Do ishte...
Shumica e femrave me fillimin e ditëve të ftohta flokët e tyre vendosin t’i freskojnë me disa xhufka të ngrohta ose me ngjyrën tërësisht...
Ky titull më erdhi në faqen time të facebook , e lexova dhe autori nuk ishte i saktë në analizën e tij periferike , gjithmonë shqipëtarët...
Tetori nisi me ditën ndërkombëtare të të moshuarve, numri i të cilëve, si pasojë e procesit të plakjes së popullsisë po rritet me...
Rrëfimet e infermierëve të larguar në Gjermani. Diferencat në kushtet e punës, kontrata dhe pagat, krahasuar me vendin tonë. “Në Shqipëri...