Finalistët e mahnitshëm të konkurimit botëror të Foto-Komedisë nga Bota e Egër (fotogaleri)

Prej peshqve që buzëqeshin te rakunët që përshëndesin me dorë, zyrtarët e kompeticionit fotografik Komedi nga Bota e Egër kanë zgjedhur finalistët e tyre për vitin 2022.

Duke shfletuar mes mijëra pranimeve nga fotografë profesionalë dhe amatorë nga e gjithë bota, është krijuar një përzierje e mrekullueshme e qesharake imazhesh të pazakonta nga bota e egër.
Në foto-galerinë e mëposhtme do të gjeni momentet e paparashikueshme të kapura në lente, fituesit e të cilave do të shpallen më 8 dhjetor.

FOTO GALERI
1/16

Lejleku indian sarus përzë antilopën nga foleja e tij për të mbrojtur vezët në parkun kombëtar Keoladeo, Indi

Top ChannelLexo me shume