Financial Times: Inter në shitje

“Interi është në shitje”. Kjo është raportuar nga autoriteti Financial Times duke përsëritur thashethemet dhe thashethemet që kishin qarkulluar së fundmi nga burime të shumta për një shitje të mundshme të klubit. Sipas gazetës, disa këshilltarë do të fillojnë kërkimin për blerës të mundshëm duke filluar nga kjo javë.

Në detaje, për të garantuar shitjen e kompanisë së kontrolluar nga Suning dhe familja Zhang, klubi zikaltër do të ishte mbështetur në Goldman Sachs dhe Raine Group,  banka që menaxhoi transaksionin prej 2.5 miliardë paund që çoi në shitjen e Chelsea.

Suning është i hapur për partnerë të rinj dhe do të konsideronte shitjen e një pakice aksionesh. Pretendimet se si bankat e përfshira ashtu edhe Interi kanë refuzuar të komentojnë zyrtarisht. /G.D abcnews.al/

Lexo me shume