FOTO/ Barcelona befason me fanellën e saj në ndeshjen ndaj Real Madrid

Barcelona thuhet se do të futet në fushën e lojës në fundjavë ndaj Real Madrid me një fanellë speciale.

Katalanasit do të kenë një fanellë speciale në nder të reperit Drake. Këngëtari kanadez u bë i pari që kaloi shifrat 50 miliardë transmetime në “Spotify” dhe duke qenë se kjo kompani është sponsori kryesor i Barcelonës, logoja e këngëtarit do të jetë në fanellë.

Synimi i këtij veprimi thuhet se është qëllimi për të bashkuar futbollin me muzikën.

Drake u shpreh i lumtur duke thënë: “Kjo nuk duket e vërtetë, por është.”/ h.ll/abcnews.al

Lexo me shume