FOTO/ Brenda jahtit super luksoz me pishinë, fushë tenisi dhe pistë helikopteri

Planet për një mega jaht të madh mbi 200 metra të gjatë, i cili do të ketë fushën e tij të tenisit, pishinën dhe helipadën, tashmë janë duke u zhvilluar. Jahti super-luksoz TWO10 është projektuar nga kompania gjermane Meyer Werft Group, e cila synon të ndërtojë “superjahtet më të gjelbërta në botë”.

Çfarë përfshin superjahti TWO10?

Jahti superluksoz përmban një klub plazhi që përfshin dy kuverta, si dhe një pishinë pafundësie lundruese. Përveç një fushe tenisi me madhësi të plotë në hark, e cila funksionon si një platformë helikopterike, pishina përmban xhamin më të madh të instaluar ndonjëherë në një jaht.

Meyer, Werft, Yachts, Gjermani, TWO10, 210, metër, megajaht, superjahte, koncept

Poshtë pishinës ka një bar me një ballkon të tipit galeri xhami, i cili është i pajisur me divane dhe tavolina kafeje. Kompania pretendon se do të monopolizojë pjesën e tregut të jahteve, duke synuar të ndërtojë “mega jahtet më të mëdha dhe më të gjelbra në botë”, sipas BOAT International.

Meyer, Werft, Yachts, Gjermani, TWO10, 210, metër, megajaht, superjahte, koncept

Meyer, Werft, Yachts, Gjermani, TWO10, 210, metër, megajaht, superjahte, koncept

Meyer, Werft, Yachts, Gjermani, TWO10, 210, metër, megajaht, superjahte, koncept

Meyer, Werft, Yachts, Gjermani, TWO10, 210, metër, megajaht, superjahte, koncept

Meyer, Werft, Yachts, Gjermani, TWO10, 210, metër, megajaht, superjahte, koncept

 

/abcnews.al

 

Lexo me shume