FOTO/ Me kapele dhe i veshur me të bardha, Kim Jong Un tërheq vëmendjen me stilin e tij

Ndërsa Koreja e Veriut po shkakton shqetësim global me testimin e raketave, lideri i saj Kim Jong Un ka pushtuar mediat ndërkombëtare dhe rrjetet sociale për stilin e tij të veshjes.

Në pamjet që qarkullojnë kudo, Kim Jong Un  shihet i veshur me të bardha dhe më një kapele. Të shumtë ishin ata që vunë re se veshja ishte pothuajse e njejtë me një influencere në Instagram.

Veshja e tij nuk kaloi pa u vënë re edhe nga Jimmy Fallon, ku prezantuesi i njohur  e përshkroi si “një bletërritës gjatë pushimit të drekës”.

/abcnews.al

Lexo me shume