FOTO/ Vasili “shkrin” së qeshuri Berishën në Kuvend, çfarë i tregoi?

Seanca e sotme parlamentare u shoqërua me debate të shumta për sa i përket krizës energjtike në vend, çmimit dhe menaxhimit mes autoriteteve përkatëse.

Por, përveç tensioneve dhe debateve ka pasur dhe çaste humori.

Në foto shihet deputeti i Partisë së Lirisë dhe kryetari i PD-së, Sali Berisha duke buzëqeshur.

Ata kanë pasur një bisedë të shkurtër mes tyre, por nuk dihet se cila ka qenë tema e diskutimit.

Ajo që vihet re është momenti kur Vasil ii tregon Berishës celularin e tij dhe ky i fundit “shkrihet” së qeshuri.

Një tjetër çështje që u diskutua në Kuvend është e dhe prjektligji “Për një ndryshim në ligjin nr.45/2015 “Për të Drejtën e Informimit për dokumentet e Ish-Sigurimit të Shtetit të Republikës Popullore Socialiste të Shqipërisë”, të ndryshuar.

Kujtojmë se PS ka prezantuar me herët gjatë diskutimit në komisionet parlamentare projektligjin e depozituar, ku kërkon dënimin e krimeve të së kaluarës komuniste duke vendosur kështu në sitë të gjithë figurat publike pavarësisht nëse ata kanë një certifikatë të pastërtisë së figurës nga komisionet Mezini-Bezhani./Abcnews.al/

Lexo me shume