Fotot e familjes që Mbreti Charles mban në albumin e tij, duke përfshirë një nga Meghan dhe Harry

Mbreti Charles III ka zgjedhur tre portrete të veçanta të cilat dekorojnë bukur Pallatin Buckingham.
Monarku të mërkurën, më 12 tetor, u kthye në Londër për të zhvilluar një intervistë me kryeministren Liz Truss në Pallatin Buckingham.

Ai e mirëpriti kryeministren në një nga dhomat e shumta të Pallatit dhe fansat nuk mund të mos vinë re disa nga fotot familjare të ekspozuara.

Mbreti Charles i mban fotot në koleksionin e tij

Një nga fotot tregon djalin e tij Princin Harry dhe Meghan Markle në dasmën e tyre në vitin 2018. Fotoja është marrë pas ceremonisë së tyre në kapelën e St George dhe tregon familjen, duke përfshirë Mbretin Charles dhe gruan e Camilla, Kate Middleton dhe William, Doria Ragland, por gjithashtu nipërit e monarkut, Princesha Charlotte dhe Princi George.

Një tjetër foto, e postuar diku tjetër, tregon Charles pranë nënës së tij, Mbretëreshës Elizabeth II, djalit të tij William dhe nipit të tij Princit George. Kjo është një pamje e rrallë e Mbretëreshës me tre trashëgimtarët e saj dhe është kapur para Krishtlindjeve 2019.

Një tjetër foto që Charles ka në publik tregon Charles dhe Camilla me qentë e tyre./abcnews.al

Lexo me shume