FOTOT/ Flamur Noka dhe Sali Lushaj i japin një dorë protestuesve të heqin gardhin metalik, çfarë nuk u pa nga protesta e Rithemelimit

Protesta e shtatë e Rithemelimit para Bashkisë së Tiranës ka përfunduar pas rreth 90 minutash nga momenti kur kishte nisur.

Skenari ishte thuajse i njëjtë me atë të gjashtë protestat e tjera, fjalime, molotov, thirrje për policët të hedhin kapelet dhe në fund rrëzimi i gardhit metalik.
Në fotot e fiksuara nga LSA-ja vihet re deputeti Flamur Noka i cili u jep një dorë protestuesve të hedhin gardhin, por edhe Sali Lusha, një mbështetës i ish-kryeministrit Berisha dhe babai i këngëtarit Stresi të cilët janë në rreshtin e parë të protestuesve.

 

Top Channel

Burimi