Gara për bashkinë e Tropojës/ Mimoza Hajdarmataj synon kandidimin

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Mimoza Hajdarmataj ka shprehur vendimin e saj për të kandiduar në primaret brenda selisë blu që pritet të zhvillohen në dhjetor për përcaktimin e kandidatëve për kryetarë bashkie.

Ajo synon të garojë për Bashkinë e Tropojës.

Në një postim në Facebook, Hajdarmataj thotë se arsyeja kryesore pse vendosi të garojë, është “vendimi i Partisë Demokratike për t’i besuar anëtarësisë dhe simpatizantëve të saj për të përcaktuar kryebashkiakët e ardhshëm dhe parlamentarët e tyre lokalë”. 

Lexo më tej: Kush do jetë kandidati i PD përballë Veliajt? (Emrat që përfliten) 

Lexo më tej: Del data e primareve/ Kur PD do zgjedhë kandidatët për bashkitë 

Lexo më tej: Lubonja: Problemi i koalicionit opozitar dhe primareve të PD 

Lexo me shume