Gara shumë e fortë, sa fitore ka në El Clascio Reali dhe Barcelona

Real Madrid mposhti Barcelonën për herë të 101-të.

Ndeshja e sotme mes skuadrave (3:1) u shndërrua në klasiken e 250-të ( mbahen parasysh ndeshjet zyrtare). Madridi ka 101 fitore, Blaugrana 97, 52 herë që skuadrat kanë barazuar.

Real Madridi ka fituar 6 nga 7 El Clasicot e fundit. Humbja e vetme gjatë kësaj periudhe ndodhi më 20 mars 2022, kur Barça mposhti kundërshtarin 4-0. /G.D abcnews.al/

Lexo me shume