Gazeta italiane publikon audion e Berlsuconit: Putini më dërgoi 20 shishe me vodka për ditëlindje

Gazeta italiane Corriere della Sera ka publikuar një audio, në të cilën ish-kryeministri Italian Silvio Berlusconi dëshmon miqësinë e tij të ngushtë me presidentin rus, Vladimir Putin.

Në audion e regjistruar nga agjencia e lajmeve Lapress, Berlusconi bisedon me deputetët e partisë Forza Italia.

Ai ndalet te raporti me Putinin.

Teksa pohon se lufta Ukrainë-Rusi është e vërtetë dhe se Italia po i jep para dhe armë Ukrainës, Berlusconi pranon se ka sërish marrëdhënie të mira me Putinin dhe se ky i fundit i dërgoi 20 shishe me vodka dhe një letër me urim për ditëlindje.

“Unë iu përgjigja me shishe verë Lambrusco dhe një letër urimi“, thotë Berlusconi.

Silvio Berlusconi festoi ditëlindjen e tij të 86-të më 29 shtator. Sakaq partia e Berlusconit ka reaguar duke thënë se deklarata për miqësi me Putinin janë bërë vite me parë dhe se nuk janë aktuale./abcnews.al/

Lexo me shume