Gerrard për shkarkimin: Ëndërroja ta ktheja Aston Villa në lavdinë e saj të mëparshme

Steven Gerrard, i shkarkuar nga drejtuesit e Aston Villa, komentoi largimin e tij.

“Dua të falënderoj të gjithë të lidhur me Aston Villa për mbështetjen e tyre në kohë të vështira. Tifozët janë të pakënaqur me atë se si rrodhën gjërat, por u jam borxhli për pritjen e ngrohtë.

Aston Villa është një klub me një histori të gjatë dhe doja shumë t’i ktheja lavdinë e mëparshme, por, për fat të keq, nuk funksionoi. Ju uroj gjithë të mirat në të ardhmen”, ka shkruar anglez në rrjetet sociale.

Steven Gerrard u shkarkua nga Aston Villa të enjten në mbrëmje pasi humbi 0-3 nga Fulham. /G.D abcnews.al/

Lexo me shume